Matovič je katom Slovenska. Hoger z farského pokladníka minister financií, potom to tak vyzerá.

Matovič je katom Slovenska. Hoger z farského pokladníka minister financií, potom to tak vyzerá.

Balík financií z Európskej únie (EÚ) v rámci Fondu obnovy je vazalský a riskantný. Enormne zadlžuje naše budúce pokolenia. A na také dlhy tento premiér nemá právo a ani mandát ! Je to trestuhodné a odsúdenia hodné.  Ako si dovolí takúto nehoráznosť ?

A čo keď prídu ďalšie vlny pandémie, a tie môžu byť v budúcnosti rôzne a ešte väčšieho rozsahu. To sa opäť zadlžíme alebo rovno predáme Slovensko ?

Pán premiér zakladáte obavy, že príde doba, keď všetko, čo minulosť priniesla, bude z ekonomiky odstránené. Potom už nebudú nijakí rodinní opatrovatelia. Rodina sa zredukuje na obyčajný spolok sebeckých jednotlivcov. Morálny zákon bude zvalcovaný bezuzdným frenetickým trhom. Trh bude opäť ponechaný koristníckej brutalite tých, ktorí hľadajú iba svoj vlastný zisk. Spoločnosť sa rozpadne, ako je tomu i dnes, a nijaké množstvo daňových eur, pracovných miest, ani akákoľvek geniálna hospodárska politika ju nedá naspäť dohromady.

Premiér Matovič speje možno k poznaniu, ku ktorému dospeli všetci slovenskí premiéri, že silné slová pred voľbami, sú následne korigované reálnou mimo slovenskou mocou. Aj keď je vážna obava, že slovenskí premiéri to vždy vedeli už pred voľbami a hrali slovenským divákom veselé divadlo. Každopádne, veď sú za to platení, aby nám tú náplasť fiktívnej suverenity poskytli. Ľuďom sa potom lepšie pracuje a platia dane.

Síce nič nové, ale ak všetko pôjde podľa bruselského scenára, tak by sme sa mohli zase posunúť o ďalší významný krok do tlamy bruselského Molocha.

 

RTVS a jej neschopná riaditeľka. Kto pobozká premiéra má padáka. Kto pobozká progresívca, má hneď mikrofón pri hube.

12.05.2026

RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]

Riaditeľka RTVS má byť odvolaná. Už to čvirikajú i vrabce na parlamente. RTVS je stále falošný megafón.

11.05.2026

Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

putá, polícia, zatknutie, zadržanie

Polícia zadržala medzinárodne hľadaného Gruzínca, na Slovensku sa ukrýval pod zmenenou identitou

30.05.2026 11:42

Na muža bol Gréckom vydaný európsky zatýkací rozkaz, podozrivý bol z vlámania sa do domu a krádeže šperkov za vyše 20-tisíc eur.

Laos jaskyňa

Dráma v laoskom podzemí pokračuje, záchranári vyslobodili z jaskyne ďalších štyroch mužov

30.05.2026 11:13

Na akcii sa podieľajú aj viacerí potápači, ktorí v roku 2018 v Thajsku zachránili mládežnícky futbalový tím uviaznutý pre povodeň v jaskyni.

Viktória Tittonová, riaditeľka, múzeum, Fiľakovo

Staré československé platidlá fascinujú dodnes. Sú medzi nimi veľké unikáty, môžete ich vidieť na vlastné oči

30.05.2026 10:00

Nájdete tam poklady v podobe jedinečného zlatého dukátu či stokorunáčky navrhnutej Alfonsom Muchom. Peniaze, medzi ktorými nechýbajú ani tie z obdobia Slovenského štátu, sú teraz vo Fiľakove.

zimny pristav zdroj mib

Bratislavu čaká radikálna premena, v hre o nový Zimný prístav je vyše sto návrhov z celého sveta

30.05.2026 09:51

Minister dopravy poznamenal, že meniť sa bude územie s rozlohou 65 hektárov v centre mesta pri rieke. Žiadny les sa vraj rúbať nebude.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,376
Celková čítanosť: 8617862x
Priemerná čítanosť článkov: 6263x

Autor blogu

Kategórie

Archív