Založ si blog

Farebná revolúcia alebo je biela rasa príčinou čierneho násilia?

Farebná revolúcia alebo je biela rasa príčinou čierneho násilia?

V júli 1967 po rasových nepokojoch, ktoré zasiahli Newark a Detroit a vyžiadali si zásah armády, Lyndon B. Johnson vymenoval komisiu, ktorá mala mala tieto udalosti vyšetriť. Kernerova komisia dospela k záveru, že príčinou čiernych nepokojov bol „biely rasizmus“. Liberáli to zhltli. Amerika nie.

Richard Nixon povedal na margo obvinení z bieleho rasizmu, že existuje „tendencia zvaľovať vinu za nepokoje na každého, len nie na násilníkov.“

Rovnakú morálnu paralýzu môžeme vidieť po rozhodnutí veľkej poroty, že dôstojník Darren Wilson konal v sebaobrane, keď 9. augusta strieľal na Michaela Browna na ulici mesta Ferguson v Missouri.

Prvé správy oznamovali, že policista konfrontoval neozbrojeného čierneho tínejdžra za jasného poludnia priamo na hlavnej ulici a šesť krát naňho vystrelil. Na prvý pohľad prípad šialeného policajta.

Ale deň za dňom sa začali objavovať nové skutočnosti. „Nežný obor“ Brown iba 15 minút predtým lúpil za použitia násilia, keď schmatol pod krkom predavača polovičnej veľkosti. Brown išiel stredom cesty a odmietol sa presunúť na chodník.

Potom unikla informácia z veľkej poroty, že 18 ročný, 195 cm vysoký a 132 kíl vážiaci „nežný obor“ udrel policistu v hliadkovom voze do tváre a siahal po jeho zbrani.

Ale to, čo sa stalo minulý týždeň, nebola tragédia, ale národná hanba, nechutné divadlo delikvencie.

V pondelok večer sme boli  svedkami podpaľačstva, streľby, rabovania a vandalizmu, pričom polícia a Národná garda dostala rozkaz nezasahovať. Obchody a obchodíky, ktoré sú pre ich majiteľov investíciou na celý život a živobytím pre ich zamestnancov, boli podpaľované a drancované, zatiaľ čo sa polícia prizerala. Viac ako týždeň davy blokovali diaľnice, vlaky a mosty z New Yorku do Oaklandu. Občianske práva Američanov dodržiavajúcich zákony sú systematicky porušované.

Amerika je demokratická republika, slobodná spoločnosť 320 miliónov obyvateľov. Táto spoločnosť a táto republika neprežije, ak sa stanoví precedens, že masy ľudí môžu organizovať násilnosti a ohrozovať verejný poriadok, keď sa im niečo znepáči.

Nemýľte sa. Nepokoje v posledných dňoch sú len ako susedská grilovačka oproti problémom vo Wats v ’65, Detroite a Newarku v ’67, Washingtone DC a stovkách ďalších miest po vražde Kinga v ’68.

Ale reakcie našich politikov, médií a morálnych elít sa zdajú ešte nerozhodnejšie, než reakcie liberálov v 60-tych rokoch.

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď!

12.04.2024

Pán Vlha sa dobre rozhodol. Už by mal odísť aj s dcérou a hneď! Čaká tam na nich zlatý poklad a otvorená náruč celej športovej verejnosti! Chce odísť? V poriadku, ale to nikoho nezaujíma. Koho zaujíma nejaký Boris Vlaha ? Nerozumiem, prečo drísty tohto piceríjskeho opekača sú uverejnené v športovej rubrike ? A čo ma brat tak dôležité s úspešnou sestrou? Nič. Kto [...]

Korčokovizmus uzemnil  zdravý sedliacky rozum.

08.04.2024

Korčokovizmus položil zdravý sedliacky rozum. Je jasne vidieť, že Korčokovizmus porazil zdravý sedliacky rozum vidieka. Ľudia celkom jasne odmietli Bratislafských mamľasov. Toto je historické a veľmi významné víťazstvo „okresných“ ľudí vidieka, ktorí prvý krát v histórii samostatného Slovenska ukázali svoju silu a potencionál. Schopnosti zdravého úsudku [...]

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kadidlo vojny“ ?

07.04.2024

Korčok je lúzer roka. Vraj nezabudne, že z neho spravili „kandidáta vojny“ Táto prehra sa na ňom nalepí, a jeho beztak slabý politický profil ho vrhá do stratena. Leško kecal niečo o novej strane – mala by mať názov Strana Lúzra? A zas Korčok kecá, že ho porazili „netransparentne“, a podobne – kritizuje to isté, čo robil on sám. A ešte sa [...]

Artom Kyparenko

List z Charkova: Odkaz na hrobe. "Milovaný, máš syna!"

13.04.2024 11:00

Odviezla som mamu k jej synovi. Na narodeniny. Na cintorín. Na Alej slávy.

Matúš Ľupták, záhradník

Skúsený „kaderník“ stromov radí, ako sa starať o najkrajšie čerešňe

13.04.2024 10:30

Májovky sa spomedzi čerešní objavujú najskôr, no chuťovo nie sú, podľa záhradníka Matúša Ľuptáka, žiadna bomba. Zároveň radí, čo je pri údržbe ovocných stromov dôležité a čomu sa treba vyhnúť.

Dopravná nehoda

Vážna dopravná nehoda si v Košiciach vyžiadala osem zranených, viacerých ťažko

13.04.2024 10:09

Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila.

Radoslav Pakši, Krupina

Krupinský unikát: Sad plný vôní a rozkvitnutých stromov zažíva svoj jarný vrchol

13.04.2024 10:00

Nádherný čerešňový sad v krupinskej lokalite Papuľka má viac ako tisícku stromov. V týchto dňoch si tam miestni naplno vychutnávali „rozkvitnuté“ malebné scenérie.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,219
Celková čítanosť: 7532580x
Priemerná čítanosť článkov: 6179x

Autor blogu

Kategórie

Archív