Založ si blog

Farebná revolúcia alebo je biela rasa príčinou čierneho násilia?

Farebná revolúcia alebo je biela rasa príčinou čierneho násilia?

V júli 1967 po rasových nepokojoch, ktoré zasiahli Newark a Detroit a vyžiadali si zásah armády, Lyndon B. Johnson vymenoval komisiu, ktorá mala mala tieto udalosti vyšetriť. Kernerova komisia dospela k záveru, že príčinou čiernych nepokojov bol „biely rasizmus“. Liberáli to zhltli. Amerika nie.

Richard Nixon povedal na margo obvinení z bieleho rasizmu, že existuje „tendencia zvaľovať vinu za nepokoje na každého, len nie na násilníkov.“

Rovnakú morálnu paralýzu môžeme vidieť po rozhodnutí veľkej poroty, že dôstojník Darren Wilson konal v sebaobrane, keď 9. augusta strieľal na Michaela Browna na ulici mesta Ferguson v Missouri.

Prvé správy oznamovali, že policista konfrontoval neozbrojeného čierneho tínejdžra za jasného poludnia priamo na hlavnej ulici a šesť krát naňho vystrelil. Na prvý pohľad prípad šialeného policajta.

Ale deň za dňom sa začali objavovať nové skutočnosti. „Nežný obor“ Brown iba 15 minút predtým lúpil za použitia násilia, keď schmatol pod krkom predavača polovičnej veľkosti. Brown išiel stredom cesty a odmietol sa presunúť na chodník.

Potom unikla informácia z veľkej poroty, že 18 ročný, 195 cm vysoký a 132 kíl vážiaci „nežný obor“ udrel policistu v hliadkovom voze do tváre a siahal po jeho zbrani.

Ale to, čo sa stalo minulý týždeň, nebola tragédia, ale národná hanba, nechutné divadlo delikvencie.

V pondelok večer sme boli  svedkami podpaľačstva, streľby, rabovania a vandalizmu, pričom polícia a Národná garda dostala rozkaz nezasahovať. Obchody a obchodíky, ktoré sú pre ich majiteľov investíciou na celý život a živobytím pre ich zamestnancov, boli podpaľované a drancované, zatiaľ čo sa polícia prizerala. Viac ako týždeň davy blokovali diaľnice, vlaky a mosty z New Yorku do Oaklandu. Občianske práva Američanov dodržiavajúcich zákony sú systematicky porušované.

Amerika je demokratická republika, slobodná spoločnosť 320 miliónov obyvateľov. Táto spoločnosť a táto republika neprežije, ak sa stanoví precedens, že masy ľudí môžu organizovať násilnosti a ohrozovať verejný poriadok, keď sa im niečo znepáči.

Nemýľte sa. Nepokoje v posledných dňoch sú len ako susedská grilovačka oproti problémom vo Wats v ’65, Detroite a Newarku v ’67, Washingtone DC a stovkách ďalších miest po vražde Kinga v ’68.

Ale reakcie našich politikov, médií a morálnych elít sa zdajú ešte nerozhodnejšie, než reakcie liberálov v 60-tych rokoch.

Zlé správy z Ruska. Zámer „západných kmeňov“ ? asi áno. Rozklad Slovanov. Zvnútra.

19.03.2023

Zlé správy z Ruska. zámer „západných kmeňov“ asi áno. Stavba mešity v Luhansku bude pravdepodobne súčasťou širšieho trendu prudkého rastu moslimskej populácie v Rusku. Predseda Rady muftiov Ravil Gainutdin už v roku 2019 vyhlásil, že do pätnástich rokov bude okolo tretiny (30%) ruskej populácie tvoriť moslimské obyvateľstvo, čo bude predstavovať približne 14 [...]

Lapsus „vedy“ spočíva v dekristianizácii , prestaneš veriť v Boha, začneš sa zbožšťovať s opicami.

19.02.2023

Lapsus vedy spočíva v dekristianizácii , prestaneš veriť v Boha, začneš sa zbožšťovať s opicami. Priateľ je výraz pre pravdu a vernosť, priateľka je výraz pre sprisahanie v lži a nevere… S nepriateľom vždy povstaneš, so zloduchom vždy padneš. A v Utópii niet nikoho iného ako záškodníkov, ženských a žiadostivých. Kultúra oslavuje rytierov, Utópia oslavuje [...]

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

dron

Kyjev údajne chystá nevídaný útok dronmi. Nasadiť má až 50-tisíc strojov. Náklady? Minimálne

27.03.2023 09:54

Zostrojenie dronu-kamikadze stojí Ukrajinu len niekoľko stoviek dolárov. Jeden iránsky dron Šáhid stojí Moskvu 20 000 až 50 000 dolárov.

Izrael vláda súdnictvo reforma Netanjahu protesty

Izraelské odbory vyzvali na generálny štrajk. Prezident volá po zrušení súdnej reformy

27.03.2023 08:57, aktualizované: 09:37

V noci po celej krajine proti reforme demonštrovalo zhruba 600 000 až 700 000 ľudí.

bachmut

Zima nevyšla a tak Putin stavil na naťahovanie vojny. Cieľom celá Ukrajina

27.03.2023 08:18

Podľa ISW Putin odmieta úvahy, že súčasná realita na bojisku by mala viesť ku kompromisnému usporiadaniu.

Kórea KĽDR balistická strela raketa

Už siedmy marcový test: KĽDR odpálila ďalšie dve balistické rakety

27.03.2023 06:47

Stále častejšia demonštrácia vojenskej sily je reakciou na spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a Spojených štátov.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,149
Celková čítanosť: 7119190x
Priemerná čítanosť článkov: 6196x

Autor blogu

Kategórie