Vládny kindermanažment nemá pripravené kádre na veľkú časť funkcií. Preto ide od „trafiky ku trafike“.

Vládny kindermanažment nemá pripravené kádre na veľkú časť funkcií. Preto ide od „trafiky ku trafike“.

Vládny kindermanažment nemá pripravené kádre na veľkú časť funkcií. Preto ide od „trafiky ku trafike“.

Vláda SR  je rodinkársky aparát – Kinder-manažment. Fungovanie a stabilita štátu závisia nielen, no v nezanedbateľnej miere aj od personálnej kontinuity na vyšších poschodiach štátneho mechanizmu. A to je dnes zrejme pre Matoviča a spol.r.o. neznámou ekonomickou-etickou veličinou.

Vládny kindermanažment nemá pripravené kádre na veľkú časť funkcií, no chce nahradiť ich súčasných držiteľov, a tak siaha po politicky blízkych a rodinných osobách bez odbornosti alebo po odborníkoch bez politického postoja, čo je takmer rovnako nedobré, ako keby nám vládli diletanti.

Múdrosť a rozum býva cnosťou aj v personálnej politike. Rozvíjaním štátu je, keď sa pri každom striedaní vlád zachová vo funkciách viac osôb ako pri tom predchádzajúcom.

Rozbíjať, klamať, hanobiť a špiniť je úplne niečo iné ako stavať, budovať, riešiť a riadiť a riadiť. A najmä zodpovedať. Dnes nám preto vládne šmelinár, dokladač tovaru,  maňuškárka , poslabší stredoškolák, vizážista, politik okresného formátu, ŠTBák…

A predstavte si, žiadnemu „múdremu investigativnému“ novinárovi to neprekáže, žiadnym novinám to nevadí,žiadnej televízii a rádiu…,

Keby urobil toto Fico, už je v tom momente  „ukrižovaný“

RTVS a jej neschopná riaditeľka. Kto pobozká premiéra má padáka. Kto pobozká progresívca, má hneď mikrofón pri hube.

12.05.2026

RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]

Riaditeľka RTVS má byť odvolaná. Už to čvirikajú i vrabce na parlamente. RTVS je stále falošný megafón.

11.05.2026

Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

Donald Trump

Trump do Poľska posiela 5 000 amerických vojakov

21.05.2026 22:57

Nebolo však jasné, či mal na mysli pôvodne plánované nasadenie, ktoré USA odložili v rámci tlaku na Európu, aby prevzala väčšiu zodpovednosť za svoju obranu.

levanduľa

Keď živých niet, Rusi si poradia. Moskovské námestie „zdobí“ umelé levanduľové pole

21.05.2026 22:32

Výzdoba tvorená umelými kvetmi vyvolala zmiešané reakcie ľudí.

syfilis, Treponema pallidum

V Európe je pohlavnými chorobami nakazený rekordný počet ľudí

21.05.2026 21:44

Rozšírila sa hlavne kvapavka a syfilis.

nehoda

Maloleté dieťa utrpelo zranenia po zrážke s autom v Tesárskych Mlyňanoch

21.05.2026 21:23

Vodič auta, 44-ročný muž, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,376
Celková čítanosť: 8603201x
Priemerná čítanosť článkov: 6252x

Autor blogu

Kategórie

Archív