Založ si blog

Koronavírus ukázal Európanom jednu vec, Európska únia je úplne zbytočná pri riešení veľkých problémov !

Koronavírus ukázal Európanom jednu vec, Európska únia je úplne zbytočná pri riešení veľkých problémov !

Niektorí ľudia v nacionalistickom hnutí dúfajú, že vďaka koronavírusu si veľa ľudí uvedomí problémy, ktoré nám globalizácia prináša. Domnievam sa, že samotný vírus príliš neovplyvní politický profil kontinentu. O to sa postará ekonomický chaos, ktorý môže prísť neskôr. Ak sa ekonomická situácia príliš zhorší, okraje politického spektra z toho budú profitovať. Všetko toto, nepriamo spôsobené koronavírusom, môže ľuďom pomôcť lepšie pochopiť, že globalizácia na lokálnej úrovni nefunguje. Ale kým sa tak stane, nacionalisti v celej Európe budú musieť tvrdo pracovať.

Koronavírus ukázal Európanom jednu vec týkajúcu sa Európskej únie. Je úplne zbytočná pri riešení veľkých problémov. Hoci nie som fanúšikom EÚ, v tejto chvíli to pekne vynikne. Keby mala EÚ koordinovaný prístup, efektívne nahromadené prostriedky a konala aspoň trochu odhodlane, pravdepodobne by dokázala zmierniť škody a zachrániť životy. Namiesto toho sme sa dočkali hašterenia, byrokracie a toho, že všetky krajiny si robili veci po svojom. Podkopáva to nielen vieru ľudí v EÚ ako inštitúciu, ale ukazuje nám to tiež, že keď je na systém vyvinutý už len slabý nátlak, nedokáže pracovať tak, ako nám tvrdia. Skutočnosť, že EÚ nezvládla situáciu s koronavírusom, bude v nasledujúcich rokoch zohrávať významnú úlohu v postojoch a argumentoch proti EÚ.

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Fico by už bol vyzlečený na Golgote

25.09.2022

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Keby toto kúpil Fico už je vyzlečený na Golgote. Je nad slnko jasné že poslanec Ríši Sulík nebude v Austrálii kúriť alá besný. Slniečko bude hriať jeho slnečný kolektor na jeho vypočítavej hlave. Naši podkupní novinári akosi nesondujú a nenaháňajú Rišina [...]

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti.

25.09.2022

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti. Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, že sa ukľudní, hovorí [...]

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie?

15.09.2022

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie? V skutočnosti je dosť ťažké ovplyvniť obyvateľstvo, takže rozhodnutia o nich sa budú prijímať ako posledné. Dokonca aj pokusy Európy znížiť povolenú teplotu v jednotlivých súkromných bytoch budú mať len malý účinok. Je to preto, že v Európe je málo ústredného kúrenia. Po druhé, aj [...]

Donald Trump

Skončí Trump za mrežami alebo opäť v Bielom dome?

26.09.2022 14:00

Radikálny populista Donald Trump bojuje so zákonom.

lizz trussová

Trussová zrejme plánuje z ekonomických dôvodov upraviť britský vízový systém

26.09.2022 13:40

Britská premiérka by sa tak snažila vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny.

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,127
Celková čítanosť: 6899411x
Priemerná čítanosť článkov: 6122x

Autor blogu

Kategórie