Založ si blog

Matovič má pravdu. Slovensko je nutné vypnúť ! Len to treba dobre pripraviť.

Matovič má pravdu. Slovensko je nutné vypnúť ! Len to treba dobre pripraviť.

Poučný príbeh so žabou je výborným príkladom toho, čo sa nám môže stať, keď budeme iba čakať na to, až v našom prostredí nastanú potrebné zmeny, namiesto toho, aby sa uskutočnil prechod k novým spôsobom myslenia a konania.

Čo myslíte, čo sa stane, keď vezmete žabu a vložíte ju do hrnca s vriacou vodou? Vyskočí alebo sa  pokúsi vyskočiť von !

A teraz si predstavte, že vložíte žabu do studenej vody pri izbovej teplote. Necháš ju tam v kľude relaxovať. Voda sa začne pomaly zohrievať až zovrie. Tá žaba tam len tak sedela a nič neurobila! Uvarila sa.

Aké poučenie z toho vyplýva?

Ľudia sa boja zmien vo svojich životoch. Podnikatelia sa boja výrazných zmien vo svojich firmách. A tak si ľudia hovejú v podmienkach a situáciách, ktoré sú im možno nepríjemné a nebezpečné, ale nič s tým nerobia. A aj keď sa pomaly dané podmienky zhoršujú, oni tam sedia ako tie žaby v hrnci  a postupne sa varia… až sa uvaria.

Urobiť zmenu v situácii, ktorá nám nevyhovuje, je záchranou. Je nutnosťou, ktorá nám možno zachráni život.

Bez zmeny by nebol žiaden rast. Bez zmien by neexistoval žiaden pokrok. Zmena je najlepší priateľ ľudstva. Preto múdri ľudia zmeny vítajú a tešia sa z nich. Verím, že od dnešného dňa si spomeniete na žabu, keď sa budete rozhodovať vo svojom živote, či urobiť zmenu.

Matoviča má s vypnutím Slovenska pravdu a nádej! Netradičná situácia si vyžaduje netradičné riešenie. Je logické a dá sa súhlasiť, že ak čím skôr urobíme dobré rozhodnutie a budeme môcť znovu začať, síce ako ohraničený ostrovček v rámci Európy, ale zdravý, tým lepšie.

Nemožno v hľadieť na všetko cez prizmu peňazí. Ak sa budeme pozerať iba skrze ňu, pozeráme okom vraha budúcich obetí  Kovidu 19.

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Fico by už bol vyzlečený na Golgote

25.09.2022

Poslanec Sulík v Austrálii nekúri. Ranč, okolo ktorého je záhadné ticho. Za takmer milión eur. Keby toto kúpil Fico už je vyzlečený na Golgote. Je nad slnko jasné že poslanec Ríši Sulík nebude v Austrálii kúriť alá besný. Slniečko bude hriať jeho slnečný kolektor na jeho vypočítavej hlave. Naši podkupní novinári akosi nesondujú a nenaháňajú Rišina [...]

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti.

25.09.2022

Poslankyňa Cigániková vyprovokovala bitku v bare. Maturantka ktorá sa bez hanby vtiera do slovenského zdravotníctva! Zlatí komunisti. Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, že sa ukľudní, hovorí [...]

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie?

15.09.2022

Ako chce EK prinútiť ľudí a priemysel, aby v zime spotrebovali menej energie? V skutočnosti je dosť ťažké ovplyvniť obyvateľstvo, takže rozhodnutia o nich sa budú prijímať ako posledné. Dokonca aj pokusy Európy znížiť povolenú teplotu v jednotlivých súkromných bytoch budú mať len malý účinok. Je to preto, že v Európe je málo ústredného kúrenia. Po druhé, aj [...]

Irak, poľskí vojaci

Poľská armáda ponúkne občanom jednodňový základný vojenský výcvik

26.09.2022 15:08

Výcvik bude zahŕňať narábanie so zbraňou, streľbu, boj z blízka a čítanie z máp.

Donald Trump

Skončí Trump za mrežami alebo opäť v Bielom dome?

26.09.2022 14:00

Radikálny populista Donald Trump bojuje so zákonom.

lizz trussová

Trussová zrejme plánuje z ekonomických dôvodov upraviť britský vízový systém

26.09.2022 13:40

Britská premiérka by sa tak snažila vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny.

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,127
Celková čítanosť: 6899482x
Priemerná čítanosť článkov: 6122x

Autor blogu

Kategórie