Založ si blog

Matovič má pravdu. Slovensko je nutné vypnúť ! Len to treba dobre pripraviť.

Matovič má pravdu. Slovensko je nutné vypnúť ! Len to treba dobre pripraviť.

Poučný príbeh so žabou je výborným príkladom toho, čo sa nám môže stať, keď budeme iba čakať na to, až v našom prostredí nastanú potrebné zmeny, namiesto toho, aby sa uskutočnil prechod k novým spôsobom myslenia a konania.

Čo myslíte, čo sa stane, keď vezmete žabu a vložíte ju do hrnca s vriacou vodou? Vyskočí alebo sa  pokúsi vyskočiť von !

A teraz si predstavte, že vložíte žabu do studenej vody pri izbovej teplote. Necháš ju tam v kľude relaxovať. Voda sa začne pomaly zohrievať až zovrie. Tá žaba tam len tak sedela a nič neurobila! Uvarila sa.

Aké poučenie z toho vyplýva?

Ľudia sa boja zmien vo svojich životoch. Podnikatelia sa boja výrazných zmien vo svojich firmách. A tak si ľudia hovejú v podmienkach a situáciách, ktoré sú im možno nepríjemné a nebezpečné, ale nič s tým nerobia. A aj keď sa pomaly dané podmienky zhoršujú, oni tam sedia ako tie žaby v hrnci  a postupne sa varia… až sa uvaria.

Urobiť zmenu v situácii, ktorá nám nevyhovuje, je záchranou. Je nutnosťou, ktorá nám možno zachráni život.

Bez zmeny by nebol žiaden rast. Bez zmien by neexistoval žiaden pokrok. Zmena je najlepší priateľ ľudstva. Preto múdri ľudia zmeny vítajú a tešia sa z nich. Verím, že od dnešného dňa si spomeniete na žabu, keď sa budete rozhodovať vo svojom živote, či urobiť zmenu.

Matoviča má s vypnutím Slovenska pravdu a nádej! Netradičná situácia si vyžaduje netradičné riešenie. Je logické a dá sa súhlasiť, že ak čím skôr urobíme dobré rozhodnutie a budeme môcť znovu začať, síce ako ohraničený ostrovček v rámci Európy, ale zdravý, tým lepšie.

Nemožno v hľadieť na všetko cez prizmu peňazí. Ak sa budeme pozerať iba skrze ňu, pozeráme okom vraha budúcich obetí  Kovidu 19.

Zlé správy z Ruska. Zámer „západných kmeňov“ ? asi áno. Rozklad Slovanov. Zvnútra.

19.03.2023

Zlé správy z Ruska. zámer „západných kmeňov“ asi áno. Stavba mešity v Luhansku bude pravdepodobne súčasťou širšieho trendu prudkého rastu moslimskej populácie v Rusku. Predseda Rady muftiov Ravil Gainutdin už v roku 2019 vyhlásil, že do pätnástich rokov bude okolo tretiny (30%) ruskej populácie tvoriť moslimské obyvateľstvo, čo bude predstavovať približne 14 [...]

Lapsus „vedy“ spočíva v dekristianizácii , prestaneš veriť v Boha, začneš sa zbožšťovať s opicami.

19.02.2023

Lapsus vedy spočíva v dekristianizácii , prestaneš veriť v Boha, začneš sa zbožšťovať s opicami. Priateľ je výraz pre pravdu a vernosť, priateľka je výraz pre sprisahanie v lži a nevere… S nepriateľom vždy povstaneš, so zloduchom vždy padneš. A v Utópii niet nikoho iného ako záškodníkov, ženských a žiadostivých. Kultúra oslavuje rytierov, Utópia oslavuje [...]

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Izrael vláda súdnictvo reforma Netanjahu protesty

Izraelský prezident Herzog opätovne vyzval na zrušenie súdnej reformy

27.03.2023 08:57

V noci po celej krajine proti reforme demonštrovalo zhruba 600 000 až 700 000 ľudí.

bachmut

Zima nevyšla a tak Putin stavil na naťahovanie vojny. Cieľom celá Ukrajina

27.03.2023 08:18

Podľa ISW Putin odmieta úvahy, že súčasná realita na bojisku by mala viesť ku kompromisnému usporiadaniu.

Kórea KĽDR balistická strela raketa

Už siedmy marcový test: KĽDR odpálila ďalšie dve balistické rakety

27.03.2023 06:47

Stále častejšia demonštrácia vojenskej sily je reakciou na spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a Spojených štátov.

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Moskva v pozore. Ukrajinci ukončili tréning na britské tanky a vracajú sa domov

27.03.2023 06:00, aktualizované: 09:32

Český dobrovoľník s prezývkou Sendy Storm bojujúci na Ukrajine je nezvestný. Naposledy ho kolegovia videli blízko miest Slovjansk a Kramatorsk na Donbase.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,149
Celková čítanosť: 7119151x
Priemerná čítanosť článkov: 6196x

Autor blogu

Kategórie