Založ si blog

Peniaze pre vedu a výskum pre univerzity a vysoké školy sú vyhodené peniaze !

Peniaze pre vedu a výskum pre vysoké školy sú vyhodené peniaze.

Peniaze, ktoré dostávajú univerzity a vysoké školy na vedu výskum sú peniaze vyhodené do čiernej vesmírnej diery, ktorú nikdy nikto nevidel a nedefinoval. Peniaze pre tento účel sú skôr kriminálnym činom. Neslúžia na žiadny výskum alebo vývoj, ktorý by priniesol čo i len aké také nové poznatky, renováciu či inováciu. Existuje množstvo bezobsažných, bezduchých projektov, ktoré sú iba preto, len  aby boli. Postavili sa ohromné vedecké parky o ktorých vie iba hŕstka ľudí. Nikto nevie čo robia, ako robia a s čím robia. Honosné budovy niekoľko tisíc metrov pôdorysu po ktorých sa nekoordinovane a bezhlavo prechádza hŕstka „výskumníkov“. Existujú národné, medzinárodné projekty ale osoh žiadny. Existujú stovky oblasti výskumov, a ak je osoh, tak si  ho asi dá patentovať „učiteľ výskumník“ pre svoju firmu ?

Stupeň odbornej  vzdelanosti veľkej časti výskumníkov – vedcov a učiteľov je na bode mrazu a stupeň drvivej časti študentov je na úrovni analfabeta. Ale peniaze na úrovni Oxfordu.

Takto len v stručnosti o vede a výskume na slovenských vysokých školách.

Vysokému školstvu chýbajú intelektuálne kapacity s autoritou, čo chcú vyučovať . Chýbajú múdri a šikovní študenti, čo sa chcú učiť.

Študentská rada vysokých škôl je politické baranidlo bez morálnych zásad a akejkoľvek zodpovednosti.

 

 

Vláda SR – vláda pochybných cieľov.

29.01.2023

Vláda SR – vláda pochybných cieľov. Je „humorné“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu. Táto vláda kvasimódov by teraz mala okamžite odísť a odovzdať to vláde odborníkov, toto je srdcervúce, Za celé tie roky socializmu som to nevidel tak zle. Zatavte túto zatratenú prekliatu. Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na [...]

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu.

28.01.2023

Nielenže sa mi zdá, že hľadanie pravdy má väčšiu hodnotu ako pravda samotná. Zdá sa, že ešte cennejšia ako samotná cesta je vôľa vydať sa na ňu. Súčasný stav našich sviatkov je smutný, v našich srdciach vybledli, posvätno zakryli pavučiny všednosti. Duše sú okorenené úpadkom a pýchou. Len prednedávnom bolo nebo ešte otvorené a človek mohol vzhliadať k [...]

Politológ : „Aj neplatné referendum 2023 bude víťazstvom rozumných ľudí.

21.01.2023

Aj neplatné referendum bude víťazstvom ! Ostatným nakadiť do rúk a nepustiť k elektrine a plynu. K vode nie, pretože sa aj tak neumývajú. Dnešné referendum bude i napriek neplatnosti pre nižšiu neúčasť víťazstvo zdravého rozumu. Je to tak. Pretože referendum sa stalo obeťou obludnej a cynickej manipulácie masmédií a ďalších idiómov v politike. Jediné platné [...]

babiš

Babiš si po prehre s Pavlom dá „politický detox", o budúcnosti povie viac po sneme ANO

30.01.2023 22:30

Expremiér je nakoniec rád, že v prezidentských voľbách nevyhral. Nenávisť voči nemu je podľa jeho slov "desivá".

Abrams M-1

Rusi sa desia západných tankov pre Ukrajinu. Sľubujú za ne milióny

30.01.2023 22:14

Spolubojovníci dostanú po pol milióna rubľov, smie ich byť však najviac desať.

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 7077148x
Priemerná čítanosť článkov: 6170x

Autor blogu

Kategórie