Koncepty „fašistu“ a „nacistu“ boli zbavené všetkého politického, kultúrneho a idealistického obsahu a stali sa obuškami na umlčanie všetkej opozície.

Koncepty „fašistu“ a „nacistu“ boli zbavené všetkého politického, kultúrneho a idealistického obsahu a stali sa obuškami na umlčanie všetkej opozície.

Žijeme v Orwellovskej dobe. Newspeak postupne mení naše myslenie a my si to ani neuvedomujeme. Bol vytvorený nový jazyk, ktorý je nástrojom systému na obmedzovanie slobody a slúži k riadeniu myslenia. Kto používa slová v ich pôvodnom zmysle, je zatracovaný a obviňovaný. Tento newspeak má takú moc, že sa už málokto zaujíma nad významom toho, čo hovorí. Málokto si uvedomuje, že tieto slová stratili svoj zmysel a logiku. Jedným z takýchto slov je aj označenie „nacizmus“ a „nacista“, prípadne „fašista“.

Slovíčkom „fašista“ je dnes označovaný snáď každý, kto ešte dýcha – a v mnohých prípadoch aj tí, čo už nedýchajú.

Je smutné, že ľudia na tieto označenia stále reagujú v akomsi Pavlovovskom reflexe. A médiá to vedia. Preto pozor. Keď začujete vyjadrenia, kde je niekto označovaný ako fašista či nacista, ak budete čítať článok s takýmito obvineniami, ak uvidíte komentár, kde tieto slová nebudú chýbať, zbystrite pozornosť. Pravdepodobne sa vás niekto pokúša zmanipulovať.

Koncepty „fašistu“ a „nacistu“ boli zbavené všetkého politického, kultúrneho a idealistického obsahu a stali sa obuškami na umlčanie všetkej opozície. Dnes je to už iba prázdne slovo, ktoré neznamená nič.

RTVS a jej neschopná riaditeľka. Kto pobozká premiéra má padáka. Kto pobozká progresívca, má hneď mikrofón pri hube.

12.05.2026

RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]

Riaditeľka RTVS má byť odvolaná. Už to čvirikajú i vrabce na parlamente. RTVS je stále falošný megafón.

11.05.2026

Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

IQOS, Bezdymova zona 2025

Pohoda v ohrození. Na rezorte obrany váhajú s podporou pre festival

27.05.2026 15:04

Primátor Trenčína Richard Rybníček je znepokojený.

hlina

Požiadal o ochrannú známku. Hlina opäť prišiel do práce v saku s nášivkou. Vykázal ho Danko zo sály?

27.05.2026 14:50

Poslanec za stranu SaS prišiel v stredu aj utorok do parlamentu v saku, na ktorom mal prišitý nápis „SMER MAFIA NECHCEME!“.

Súd v kauze Očistec

Sudca odmietol obžalobu na bývalého špeciálneho prokurátora Kováčika

27.05.2026 14:27

Minister spravodlivosti Boris Susko podal v prípade dovolanie.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,376
Celková čítanosť: 8612731x
Priemerná čítanosť článkov: 6259x

Autor blogu

Kategórie

Archív