Založ si blog

Ľudia majú radi zradu, ale nie zradcov.

 Ľudia majú radi zradu, ale nie zradcov.

Topiaci sa aj britvy chytá, uchopil mnohý ľud, poskrúcaný demokraciou do krkolomných krvavých neprirodzeností, s detinskou naivitou a radosťou blikajúcu britvu liberalizmu, svietiac si touto bludičkou na cestu z jednej stoky do stoky druhej, v ktorej momentálne úspešne predvádza kŕčovité fekalické akvabely. To všetko k nemalej radosti uťahanej a ošľapanej bohyne slobody, ktorú by okolo roku 1930 už ani nenapadlo, že vzbudí u niekoho  láskyplný cit. Stalo sa a táto veteránka finančných trotoárov slávila triumf nikým neočakávaný. Kresťanský svet, ktorý ju pár rokov predtým zatratil, odrazu s dychtivosťou gymnaziálneho študentíka upieral oči na úctyhodnú liberálnu mamičku kapitalistu, ktorá ho mala teraz ochrániť pred svojim vlastným synáčikom a nedávnym spojencom. Nezabúdal pritom, s pseudokresťanskou láskou a ústretovosťou, tajne škrabkať za ušami aj zlého mamonárského bundáša, tváriaceho sa, že podriemkáva v pomaly sa rozpadávajúcej búde socializmu.

Nakoniec, po dojímavej domácej scénke, v rámci ktorej sa detičky demokratických papalášov rozhodli, že sa vrátia k liberálnej pramamičke, aby tam zúročili svoj ťažko vydretý kapitál, konal sa pohreb aj druhého novopohanského synáčika, vitálnejšieho a poslušnejšieho. No a v roku 1990, po dojímavom a bezbolestnom pohrebe, veselom kare a ešte veselšom zbrataní všetkých so všetkými, sa liberálno-demokratická pramatka pokroku, nalíčená, absolvujúca niekoľko plastických operácií a omladzovacích kúr, vyrútila, s bujarosťou priam nevídanou, plná neskromných očakávaní, dychtiaca po láske ľudu, na ošúchanú scénu sveta. Tu, na vrchole triumfu však začína aj jej tragikomický pád, ktorého zatiaľ poslednou a najponižujúcejšou zastávkou je práve Európska únia.

S pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Keby toto urobili komunisti za socializmu, demokrati by vyklepali zemeguľu na plocho.

20.07.2021

S pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Keby toto urobili komunisti za socializmu, demokrati by vyklepali zemeguľu na plocho. Skutočnosť, že s pánom pápežom sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní je neobvyklé a nekresťanské. Veď „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“ — Ježíš [...]

Nedopusťme „lynčovanie“ Viktora Orbána v masturbačnej Euróopskej únii

18.07.2021

Nedopusťme „lynčovanie“ Viktora Orbána v masturbačnej Euróopskej únii Maďarsko čelí nevídanému tlaku západnej časti EÚ. Liberálna mašinéria politikov a médií lynčuje Orbána za zákon, ktorý chráni deti pred pedofíliou a pred LGBT propagandou. Nemôžeme ich vylúčiť z Európskej únie hneď. Budeme musieť postupovať „krok za krokom“, povedal o Maďarsku [...]

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy.

17.07.2021

Absolútna väčšina tých, čo po fejsbúkoch vykrikujú a machrujú, sú v realite len mlčiace hnidy. Na Slovensku sa rozmohol taký nešvár, pri prechode hranice sa dostať do konfliktu s policajtmi a ešte si z toho natočiť „hrdinské“ video. Keby to aspoň málo nejaký vážny kontext, ale je to väčšinou „bol som v Rakúsku na kávičke a nechcú ma bez [...]

Boris Kollár

Kam sa stratil z parlamentu Boris Kollár? Podľa Fica zmizol na dovolenku

24.07.2021 20:42

Robert Fico vystúpil s procedurálnym návrhom, aby sa prerušilo rokovanie parlamentu, kým sa nevráti do sály jeho predseda Boris Kollár.

búrka, počasie, blesky

Českom sa cez víkend preženú intenzívne búrky sprevádzané silným vetrom

24.07.2021 17:54

Nad južnou polovicou krajiny sa búrky preženú už v sobotu večer. V nedeľu a v noci na pondelok sa rozšíria už na celé územie ČR.

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 999
Celková čítanosť: 6042329x
Priemerná čítanosť článkov: 6048x

Autor blogu

Kategórie