Moderný biskup Haľko spovedá v samotnom pekle ?

Moderný biskup Haľko spovedá v samotnom pekle ?

Na Pohode 2019 bude okrem ekumenickej bohoslužby aj nová forma duchovnej služby. Tú ponúkne návštevníkom festivalu bratislavský katolícky biskup a profesor cirkevných dejín teologickej fakulty UK Jozef Haľko. Pre záujemcov o rozhovor či spoveď bude v drevenej chatke uprostred areálu.

Berme ho skôr ako obetu moderného poblúdenia, než ako typického predstaviteľa Cirkvi. Ibaže by sme so zaslepenou ochotou pubertálneho výrastka chceli veriť, že posledných 50 rokov „mladosti“ prinieslo viac ako 2000 rokov „staroby“ a že všetci starí boli hlúpi a všetko čo sa narodilo za posledných 100 rokov je vyvrcholením duchovných dejín ľudstva. Beda, aj tu je naporúdzi osvedčené: po ovocí poznáte ich. Hľa, ovocie už dozrieva a čoskoro padne pánom biskupom-demokratom na hlavu. Nám zostáva len zaželať dobrú chuť a zostať kresťanmi.

Tento „veštec“  pokroku je zajedno v tom, že v demokracii Cirkev rozkvitne do nebývalej krásy.

Komunisti budovali. . .

24.06.2025

Komunisti budovali… no … úmorná drina …. pamätám si celkom živo, keď v sobotných, alebo nedeľných televíznych novinách hlásateľka čítala správy že … „Ostrava-tisíce baníkov v ostravsko-karvinskom, uhoľnom revíre nastúpili v sobotu na mimoriadnu smenu, aby našej republike nakopali toľko potrebné uhlie. Praha…tisíce pražanov vyrazili v piatok [...]

Torden : Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Svetlo prichádza z východu.

14.05.2025

Pred 80. rokmi sme zvíťazili nad fašizmom. Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Boli sme to my Slovania a z nás položil v tejto vojne najväčšiu obetu Ruský ľud. Západ pred Hitlerom kapituloval takmer bez boja. Celá európa mu vtedy kľačala pri nohách. Jedine Stalin sa mu postavil a bol to ruský ľud, ktorý obetoval najviac, aby nás oslobodil. Nebyť Ruska, dnes [...]

Páchnuca hniloba Európskej únie.

28.04.2025

Páchnuca hniloba Európskej únie ,,Európsku úniu založili prominentní nacisti a kartely, ktoré vybudovali Tretiu ríšu. Sme očitými svedkami tohto tretieho pokusu, ktorý pravdepodobne opäť vyústi do celosvetovej vojny.“ Ten, kto ešte stále žije v poznaní, že 2. svetovú vojnu a ňou privodenú smrť šesťdesiatich miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil [...]

Libanon Hizballáh Izrael

Izraelské údery zabili v Libanone 12 ľudí. Hizballáh označil útok za závažnú eskaláciu

15.07.2025 19:56

Podľa izraelskej armády útoky zasiahli vojenské komplexy v oblasti Bikáa, ktoré využívala teroristická organizácia Hizballáh na výcvik a cvičenie teroristov.

Hadrian's Wall / Felled Tree / Sycamore Gap Tree /

Spílili legendárny strom známy z Robina Hooda. Dvojicu mužov odsúdili na roky za mrežami

15.07.2025 19:03

Ikonický 200-ročný javor pri Hadriánovom vale na severe Anglicka bol obľúbeným miestom pre fotografov i turistov.

Róbert Dobrovodský verejný ochranca práv

Ombudsman podal pripomienky k zákonu o politických stranách a hnutiach

15.07.2025 18:23

Nesmerujú voči predloženej novele ministerstva vnútra, ale voči už v súčasnosti platnej právnej úprave.

Trump

Trumpov hnev na Putina zaplatí Európa. Ukrajina tak z USA dostane zbrane

15.07.2025 16:30

Skončila sa „bromanca“ amerického prezidenta Donalda Trumpa a šéfa Kremľa Vladimira Putina? Ruský vládca dostal od republikána 50-dňové ultimátum.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 8186745x
Priemerná čítanosť článkov: 6137x

Autor blogu

Kategórie

Archív