Založ si blog

Hrdo vyznávam, že som beloch.

Čo je to za pravdu, že musí svojich oponentov umlčovať? Vedecké dôkazy o základných rasových rozdieloch sú jasné a nezvratné. Môžeme len hádať, ako sa Galileo alebo Koperník cítili, keď pri svojom pozorovaní oblohy preukázateľne videli, že Slnko neobieha okolo Zeme. Dôkazy, že stredom solárneho systému je Slnko, boli tak jasné, že niektorí duchovní sa na to odmietli pozrieť. Jeden z duchovných, ktorý bol v spore s Galileom, kardinál Bellarmino, sa odmietol pozrieť cez ďalekohľad, pretože ako povedal, len diabol by mu mohol dovoliť vidieť veci, o ktorých Galileo tvrdil, že tam sú.

Fľaša s úzkym hrdlom, ktorá symbolizovala jeho obmedzenosť, sa stala známou ako Bellarminova fľaša. Bellarminova zaujatosť presne odpovedá viere rovnostárskych politikov, ktorí sa odmietajú pozrieť na horu dôkazov, ktoré stoja v protiklade k ich presvedčeniu. V Amerike roku 1964 a v Amerike dneška neexistuje viac ponižujúci a kompromitujúci prívlastok než „rasista“. Toto slovo sa nepoužíva k označeniu človeka, ktorý rozumie podstate rasy; bol to a stále je termín spojený s nenávisťou, útlakom a ľudskou beštialitou. Tak ako boli Galileove fakty o slnečnej sústave spojované s diablom, tak sú dnes fakty o rase spojované s imigrantmi. Pre mňa osobne nemalo porozumenie vrodeným rasovým rozdielom nikdy čo dočinenia s nenávisťou a v slovách vedcov, ktoré som čítal, som taktiež žiadnu nenávisť nevycítil. Jednoducho len hľadali pravdu. A to isté robil predčasne vyspelý 14-ročný chlapec, ktorý vo svojej izbe čítal dlho do noci.

Som hrdý beloch.

Toť vsjo.

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije.

06.12.2019

Mlieko ktoré vydrží po otvorení čerstvé aj mesiac. Paráda. Len po mesiaci neskysne ale zhnije. Bolo to dávno, ale pamätám si chuť čerstvo nadojeného mlieka, práve vymúteného masla, jogurtu viac »

Prečo biskupi verejne nevyhlasujú exkomunikácie nad poprednými katolíckymi politikmi ?

01.12.2019

Očista Cirkvi nie je len o tom, že sa budú nahlasovať prípady zneužívania maloletých, ale aj to, že laici začnú tým, ktorí prestali hlásať Pravdu, nastavovať zrkadlo a Pravdu vyžadovať. viac »

Čaputovej transparentnosť padla ako špinavé gate bezdomovca pod Prístavným mostom.

28.11.2019

Čaputovej transparentnosť padla ako špinavé gate bezdomovca pod Prístavným mostom. Hovorca prezidentskej kancelárie Martin Strižinec odpovedal, že menný zoznam z bezpečnostných dôvodov poskytnúť viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Obvinení Fico aj Kiska. Kto z nich drží čierneho Petra?

07.12.2019 06:00

Najväčší politickí súperi čelia obvineniam polície. Kto z nich stratí z podpory voličov a kto získa?

OSN, summit, klimatický, trump

Slovenského diplomata zvolili za podpredsedu Rady OSN pre ľudské práva

06.12.2019 20:37

Za jej predsedníčku bola zvolená Rakúšanka Elizabeth Tichy-Fisslberger

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 699
Celková čítanosť: 3661126x
Priemerná čítanosť článkov: 5238x

Autor blogu

Kategórie