Založ si blog

Čo najďalej preč od dnešnej EÚ. .. !

EÚ  dala garancie na zmiernenie strát všetkých veľkých bánk – príkladná ukážka nového kolonialistického modelu financovania (Ak má banka problémy, zachránime ju. Ak je banka zisková, je všetko v poriadku). Efektom toho sa stalo, že veľké banky prostredníctvom pôžičiek dostali pod svoju kontrolu členské krajiny ako je napríklad Írsko. Za účelom kolonizácie menších ekonomík teda banky z centra EÚ dlhom financujú ekonomický „rast“ na periférii. To vláde prináša zvýšenie daňových príjmov. Tieto krajiny sú minimálne zadlžené. Preto tam veľké banky začnú ponúkať neobmedzený úver s extrémne nízkou alebo až zápornou úrokovou sadzbou. To je ponuka, ktorá sa neodmieta. Výsledná explózia súkromných úverov začne živiť to, čo sa zdá byť iba časťou ekonomického cyklu – nekontrolovateľné spotrebovávanie a rýchly rast aktív ako sú akcie, nehnuteľnosti a pôda.
Najdôležitejšou esenciou tejto úverovej senzácie je veľkorysé prijímanie dlhu. Všetci si naraz môžu dovoliť špekulovať v oblasti bývania, akcií, komodít a žiť život založený len na spotrebe, ktorý býval len výsadou skutočne bohatých ľudí z vyššej triedy či už v rozvojových alebo rozvinutých ekonomikách. Nikoho už viac nezaujíma vytváranie hodnôt. Hlavné je, aby mohli žiť nad svoje možnosti.

Ešte horšie je, keď tieto peniaze začnú prúdiť do zlých investícií, ktoré budú považované za výnosné investície a ovládnu ich spoločnosti, ktoré majú partnerstvo so štátnou správou. Zlé investície sú maskované niektorými nadhodnotenými aktívami, do ktorých sa investuje len kvôli špekulatívnemu zisku a nie kvôli ich hodnote. To v ľuďoch vyvoláva dojem, že hodnota nejakého aktíva môže rásť večne. Ale história nás už stále učí, že opak je pravdou.

Po celú túto dobu si niektorí občania užívali možnosť požičať a utratiť dnes, no splatiť zajtra. A za všetko!

Rubeľ stúpa a Putin je silnejší ako kedykoľvek predtým – naše sankcie sa obrátili proti nám.

02.08.2022

Rubeľ stúpa a Putin je silnejší ako kedykoľvek predtým – naše sankcie sa obrátili proti nám. Sankcie voči Rusku sú najnezmyselnejšou a najkontraproduktívnejšou politikou v nedávnej medzinárodnej politickej histórii. Hospodárska vojna proti Moskve je neúčinná. Svetové ceny energií prudko rastú, inflácia prudko stúpa, dodávateľské reťazce sú chaotické a [...]

Pán Sulík, nie ste pod vplyvom nejakej látky? Vraj priemysel šetriť plynom nebude. Vydrancujeme si lesy na palivo ? to je v poriadku ?

27.07.2022

Pán Sulík, nie ste pod vplyvom nejakej látky? Vraj priemysel šetriť plynom nebude. Vydrancujeme si lesy na palivo ? to je v poriadku ? Pán Sulík, môžete povedať, čo to znamená „priemysel“ ? Pán Sulík, môžete povedať, koľko je slovenských priemyselníkov ? Pán Sulík, môžete povedať, prečo sú slovenskí občania v podradnom postavení ? Pán Sulík, môžete [...]

Farský pokladník, pacient z otvoreného oddelenia, generál s plochými nohami a princezná zo skládky. Alegória.

22.07.2022

Farský pokladník, pacient z otvoreného oddelenia, generál s plochými nohami a princezná zo skládky. Alegória. Akosi ste zabudli , že Ježiš povedal dajte cisárovi, čo je cisárovo, ale „satan“ povedal viesť proti nim vojnu, kým sa nepodriadia. Nemá zmysel sa do toho púšťať s tým, že ste racionálni absolutisti, pretože tak ako niektorí kresťania veria, že hriech je [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,119
Celková čítanosť: 6827218x
Priemerná čítanosť článkov: 6101x

Autor blogu

Kategórie