Idioti pri vesle

Spoločnosť „imigrantského typu“ je názornou ukážkou toho, ako sa môžu sľuby o absolútnej ekonomickej nadvlády zvrátiť na ľudské nešťastie. Európa zažíva skutočné peklo. V súčasnosti sa teória ekonomickej nadradenosti pohráva s myšlienkou iluzórneho boja za slobodu a solidarity. Ibaže sny  , chiméry a lacná pracovná sila sa menia na nočnú moru pre Európu.

Nadutým ideológiám sa môže dariť tam, kde sa zabudlo na posvätné. Ich zánik je nevyhnutný už len preto, že sú produktom myslenia bez Boha. Ale za  akú cenu sa to deje ? V tejto súvislosti treba odmietnuť akékoľvek experimentovanie s Európou, pretože Európa nie je pokusný králik.

Pracovať v prospech starej dobrej Európy si vyžaduje, aby sme udržiavali živú antropologickú formáciu, boli dobre pripravení na realitu a vedeli reagovať na problémy a podlosti, ktoré predstavujú súčasné Európske politické špičky a mentality šírené prostredníctvom masmédií.

Ideologické presadzovanie nadradenosti je nereálna cesta a povedie k tým najhorším tragédiám.

Komunisti budovali. . .

24.06.2025

Komunisti budovali… no … úmorná drina …. pamätám si celkom živo, keď v sobotných, alebo nedeľných televíznych novinách hlásateľka čítala správy že … „Ostrava-tisíce baníkov v ostravsko-karvinskom, uhoľnom revíre nastúpili v sobotu na mimoriadnu smenu, aby našej republike nakopali toľko potrebné uhlie. Praha…tisíce pražanov vyrazili v piatok [...]

Torden : Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Svetlo prichádza z východu.

14.05.2025

Pred 80. rokmi sme zvíťazili nad fašizmom. Nebola to Amerika a nebol to ani kolektívny Západ. Boli sme to my Slovania a z nás položil v tejto vojne najväčšiu obetu Ruský ľud. Západ pred Hitlerom kapituloval takmer bez boja. Celá európa mu vtedy kľačala pri nohách. Jedine Stalin sa mu postavil a bol to ruský ľud, ktorý obetoval najviac, aby nás oslobodil. Nebyť Ruska, dnes [...]

Páchnuca hniloba Európskej únie.

28.04.2025

Páchnuca hniloba Európskej únie ,,Európsku úniu založili prominentní nacisti a kartely, ktoré vybudovali Tretiu ríšu. Sme očitými svedkami tohto tretieho pokusu, ktorý pravdepodobne opäť vyústi do celosvetovej vojny.“ Ten, kto ešte stále žije v poznaní, že 2. svetovú vojnu a ňou privodenú smrť šesťdesiatich miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil [...]

Richard Raši

Raši: O novele rokovacieho poriadku by mali poslanci rokovať v septembri

14.07.2025 10:16

Úprava by mala priniesť viaceré zmeny, vypustiť sa má napríklad povinnosť čítania pozmeňujúceho návrhu v pléne.

Takáč

Slovensko nebude hlasovací automat, reagoval Takáč na výzvu českého premiéra Fialu

14.07.2025 10:06

Na schválenie sankcií je potrebný jednomyseľný súhlas krajín, o opatreniach ohľadom ukončenia dovozu ruského plynu sa hlasuje kvalifikovanou väčšinou.

Peter Sabaka / Očkovanie / Chrípka /

COVID-19 nezaháľa, zdravotníci a rizikoví ľudia by mali mať možnosť zaočkovať sa, upozorňuje infektológ Sabaka. Kotlár však nákup vakcín stopol

14.07.2025 09:55

Na odporúčanie splnomocnenca sa stopol nákup vakcín, a to až do obdržania výsledku analýzy vakcín od SAV.

Police Nationale

Útek ako z filmu: Mladý vrah sa z väznice dostal vo vaku s bielizňou. Polícia ho dolapila

14.07.2025 09:43

Od nedele bolo po mladíkovi vyhlásené aj pátranie medzinárodnou policajnou organizáciou Interpol.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 8183144x
Priemerná čítanosť článkov: 6134x

Autor blogu

Kategórie

Archív