Paranoja je rakovina Slovenska a Matovič je jeho nádor.

Pán Matovič, sa dosť pravidelne prejavuje vývojom logicky skĺbeného systému bludov. V skutočnosti existuje nekonečne veľa jej prejavov, u každého je to iné, Fígeľa, Sulíka, Procházku, Bugára…. pretože pod spoločným názvom schizofrénia sa skrýva viac podtypov, napríklad paranoik sa prejavuje bludmi a Matovič si myslí, že ho prenasledujú, že ho okrádajú, neustále niekoho posiela na detektor pravdy…. Najčastejším iniciátorom je rodina, ktorá chorého schizofrenika privedie, od peňazí z ktorých mu začne šibať, až do archívu babkinej povaly. Katatónna forma má zase veľmi bizarné telesné prejavy – vystúpenia na mítingových pódiách, neustále hádzanie abstrakcie do konkrétnosti…. chrlí, iba jednotlivé slová, nadávky, komentáre. Napríklad: „Kradne, Fico chráni zlodejov, zlodeji, ako to robíš, hlupák! bez Fica….a najmä hlavne pacient neprestáva klamať a podvádzať pri vyplňovaní daňového priznania v položke vymeriavací základ dane.

Tento človeka má extrémny, neprimeraný pocit toho, že druhí ľudia, okolie či spoločnosť mu robia zle, všetci kradnú, okrádajú štát, snažia sa ho zničiť a poškodiť,…..tento povalový archivár v tom vidí zámernú a systematickú snahu, hoci všetci okolo rozmýšľajúci ľudia vedia, že je to len jeden jeho skĺbený blud.
Jeho systém bludov sa uňho stále rozvíja, je vzťahovačný, reálne javy, v skutočnosti indiferentné, vzťahuje na seba a je presvedčený, že ho všetci prenasledujú, a že ho chcú zničiť…a že on , pán Matovič je spasiteľ Slovenska aj s jeho 122 miliónmi. Tieto stavy Matoviča sa môžu, ale nemusia odvíjať na základe zážitku.

Sledovať pána Matoviča je zážitok pri ktorom zistíte, že si postupne vybudoval systém presvedčení a tými zásobuje svoje okolie. Čo je zlé, paranoja sa nedá liečiť. V psychiatrii bol názov paranoja prvýkrát použitý pre chorobnú ilúziu, v ktorej sa pacient cíti byť jedinečnou, vysoko dôležitou osobou.

Nuž, čo myslíte, je to iba fikcia ?

PS.: Paranoja tiež nie je neobvyklá u osôb závislých na omamných látkach – drogy, alkohol, peniazoch.

 

Ψ

RTVS a jej neschopná riaditeľka. Kto pobozká premiéra má padáka. Kto pobozká progresívca, má hneď mikrofón pri hube.

12.05.2026

RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]

Riaditeľka RTVS má byť odvolaná. Už to čvirikajú i vrabce na parlamente. RTVS je stále falošný megafón.

11.05.2026

Kríza RTVS: Objektivita zomiera v priamom prenose. Verejnoprávna služba alebo podlý megafón? Verejnoprávne médiá majú slúžiť občanom, nie ideológii, politickým kruhom ani mediálnym módnym trendom. Práve preto je dnes okolo RTVS čoraz väčšia frustrácia a strata dôvery. Mnohí diváci nadobúdajú pocit, že namiesto objektívneho spravodajstva dostávajú selektívny výber [...]

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

SR vláda rokovanie 136. Fico TK BAX

Fico je veľmi znepokojený z ruských útokov blízko hraníc. Výchova nového atentátnika pokračuje, uviedol k výročiu

15.05.2026 13:07, aktualizované: 13:34

Na otázku, prečo po útokoch nezvolal zasadnutie Bezpečnostnej rady SR, reagoval, že nepotrebuje robiť gestá.

rusen

FOTO: Po mesiacoch začali vyťahovať havarovaný rušeň pri Rožňave

15.05.2026 12:37

Po zrážke rýchlikov z vlaňajšieho októbra zostal v zráze niekoľko desiatok metrov pod úrovňou trate.

Nigel Farage

Odmena za Brexit. Farage si po dare od miliardára kúpil dom za 1,4 milióna libier

15.05.2026 12:23

Farage pôvodne uvádzal, že nebude vo voľbách v roku 2024 kandidovať, približne mesiac pred hlasovaním zmenil svoj postoj.

Vrbické pleso

Ochranári objavili v Tatrách nové pliesko, výstavba zjazdovky ho však zničí

15.05.2026 12:11

Ochranári na nič nečakali, a nález plieska ihneď oznámili Správe Národného parku.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,376
Celková čítanosť: 8593757x
Priemerná čítanosť článkov: 6245x

Autor blogu

Kategórie

Archív