Z platného referenda, nikdy nie je anexia !

Z platného referenda, nikdy nemôže vzniknúť anexia , toto už snáď vie každý študent v prvom ročníku práva alebo politológie. A mali by to vedieť aj študenti žurnalistiky. No ale keď si zoberieme do úvahy skutočnosť ,aký primitívi tam „učia“, tak sa to dá ospravedlniť a pochopiť.

Ako môžu v masmédiách označovať výsledok platného férového referenda za akt anexia. Platí referendum iba tam kde si to niekto svojvoľne určí, rozhodne alebo vysníva ?

Iba ozajstný hlupák môže výsledok referenda národa vyhlásiť neskôr za produkt zla a násilia ak nebol vyvíjaný žiadny politický alebo vojenský tlak. Spontánne túžby ľudí.

Západná sofistikovaná a odpudzujúco prepracovaná propaganda nám ukazuje, že ak sa vzdáme toho, čo sme nazývali pravdou, zostane nám iba demokratický moč.

“Čo je pravda?” spýtal sa Pilát a snažil sa poprevracať pojmy viny a neviny vágnymi úvahami a manipuláciou. Tak to robí aj Západ. V niektorých médiách možno názorovo občas voľne argumentovať, no pravda je len jedna a fakty sú často posvätne poprekrúcané.

 

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Kiežby bolo viac Ficov.

23.02.2026

Som hrdý na svojho slovenského premiéra R. Fica. Veľké vystúpenia prinášajú veľké reakcie. A niekedy sú tie najostrejšie práve z domácej pôdy. Ešte nikdy som nezažil takú spŕšku – až oslavných – reakcií na konanie slovenského premiéra. Svetové portály, zahraniční komentátori, analytici z rôznych kútov Európy – a zrazu sa hovorí o Slovensku inak. Nie ako o [...]

Bruselská spovednica slovenských udavačov

22.02.2026

Bruselská spovednica slovenských udavačov Slovenská politická opozícia si zrejme pomýlila svoju úlohu. Namiesto kontroly moci sa zmenila na profesionálnu výrobňu paniky. Každé rozhodnutie vlády je podľa nej apokalypsa, každé číslo katastrofa a každý kompromis zrada. Keby sa na Slovensku otvoril nový most, opozícia by varovala, že vedie do priepasti. Ich politická [...]

Kraviny z pohodlia Bruselských úradníckych stolov a kancelárií

05.02.2026

Kraviny z pohodlia Bruselských úradníckych stolov a kancelárií Spoločenské rozhodnutia dnes často pripomínajú cirkus, kde hlavní aktéri hrajú divadlo zodpovednosti, zatiaľ čo realitu ignorujú. Opozícia sa rada odvolávajú na „konsenzus“ alebo „dobro väčšiny“, no v skutočnosti ide len o maskovanie vlastných záujmov. Občan platí cenu, ale nemá hlas – to je [...]

Migrants Florida

Kubánska pobrežná stráž pri prestrelke zabila štyroch ľudí na americkom člne, šiestich zranila

25.02.2026 22:08

osádka amerického člna začala na blížiacu sa pobrežnú stráž strieľať, pričom poranili kapitána kubánskej lode.

lavína, hory, lyžiari, lyžovčka, sneh, zima

Pád lavíny vo Vysokých Tatrách pochoval dvoch poľských turistov

25.02.2026 20:40, aktualizované: 22:56

Podľa svedkov, ktorí lavínu nahlásili, išlo o dvoch lyžiarov. Jedného z mužov sa podarilo spod snehu vykopať, no bez prítomnosti životných funkcií.

gašpar, bodor

Megaproces, aký Slovensko ešte nezažilo. Je známe, kedy sa pred súd postavia Gašpar, Bödör či Kováčik

25.02.2026 20:22

V kauze Očistec je vytýčených 37 termínov hlavného pojednávania až do februára 2027.

Cuba Daily Life

USA povolia predaj venezuelskej ropy na Kubu, avšak nie tamojšej vláde či armáde

25.02.2026 20:08

Kuba tento rok prišla o svojich dvoch hlavných dodávateľov ropy.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,371
Celková čítanosť: 8474023x
Priemerná čítanosť článkov: 6181x

Autor blogu

Kategórie

Archív