Boh nie je mŕtvy, len sa nechce do toho miešať !
12. marca 2015 20:10,
Prečítané 8 244x,
politolog,
Nezaradené
Neodvratne vznikajú konflikty medzi katolíckou náukou o morálke a „tolerantným, osvieteným človekom 21. storočia. Jedna frontová línia sa tiahne medzi „veriacimi“ a „neveriacimi“ a tá druhá, medzi „pokoncilovými cool katolíkmi“ a večnevčerajšími rigidnými tradicionalistami“. Tú druhú frontovú líniu je treba považovať za ďaleko smutnejší fakt. Coolkatolíci nechcú prísť o svoj komfort a nechcú konflikt so svetskou devils demokraciou , tradicionalisti chcú vytrvať vo viere predkov a spasiť si dušu, nakoľko nemyslia len na najbližšie desaťročia svojho pozemského života, ale ďalej. Rustikálni tradicionalisti však narážajú na novodobých Urbanizátorov, ktorí im bodrým tónom milicionára dajú najavo, v akom postoji sa budujú svetlé demokratické zajtrajšky, resp. v akom držaní tela treba prijímať Eucharistiu a NATO na Slovensku.
03.06.2026
Prečo ľudia podporujú slovenského premiéra ? Páči sa im jeho práca a postoje! V dnešnej dobe je politika jednou z najnáročnejších oblastí verejného života. Každé rozhodnutie je pod drobnohľadom médií, podlej a protinárodnej opozície aj verejnosti. Preto si vážim ľudí, ktorí sú ochotní prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aj keď vedia, že budú čeliť [...]
01.06.2026
Brusselu NIE! Niet vrchnosti, iba od Boha. Ale nie každej treba tlieskať. „Nieto vrchnosti, iba od Boha. A tak kto sa protiví vrchnosti, Božiemu zriadeniu sa protiví.“ (Rim 13,1–2) Tento citát svätého apoštola Pavla býva často zneužívaný. Niektorí mocní si z neho robia ochranný štít proti kritike a poslušnosť voči sebe vydávajú za poslušnosť voči Bohu. To je [...]
12.05.2026
RTVS, kedysi hrdá loď verejnoprávneho vysielania, dnes pripomína skôr potápajúci sa parník s kapitánkou, ktorá tvrdohlavo trvá na tom, že ľadovec neexistuje. Pod súčasným vedením sa slovo „reforma“ stalo zakázaným výrazom. Spravodajstvo? To predsa funguje presne tak, ako fungovalo za Dzurindu, Matoviča, Hegera. Proti slovensky. Prečo meniť niečo, čo je dokonale [...]
...tak teda,aj keď ma zabiješ,tak ...
"...my ľudia sme dostali tú ...
...zabudol si na muslimov,židov,a ...
Celá debata | RSS tejto debaty