Za komunistov boli ľudia médiami lepšie informovaní.

Za komunistov boli ľudia lepšie informovaní, lebo vedeli dôvedne čítať medzi riadkami. Iba vyložený osol „z okresu“ to nevedel.
Dnes sa to vôbec nedá. Pretože polopravdy a lži sú aj medzi nimi ! To je fakt.
Myslíte si, že konzervatívni myslitelia, ktorí obhajovali vtedajších vladárov 19 stor. mali ľahký život ? Vôbec nie, nech bolo myslenie konzervatívnych filozofov akokoľvek reakčné a nech akokoľvek sofistikovane obhajovali záujmy vládnucich elít, nedostávalo sa im od európskych „pánov“ žiadnej podpory. Prečo? Jednoducho preto, že konzervatívni panovníci sa nebáli len liberálneho či socialistického myslenia, oni sa báli každého myslenia, aj reakčného. Základom bolo udržať masy v bezmyšlienkovitej disciplíne. A to je pointa: akékoľvek myslenie je nebezpečné pre udržanie systému. Dnes je stratégia podobná, hoci nemôže byť taká okatá. V informačnej dobe je pre elity najdôležitejšie odvrátiť pozornosť más od skutočných problémov a zahlcovať ich zábavným priemyslom. Pointa je tá istá zavádzať! Samozrejme, „elity“ potrebujú ľudí schopných technicky myslieť, ale čo je dôležité – ľudia majú rozum používať inštrumentálne, nie hodnotovo. Nemajú sa zamýšľať nad podstatou, iba nad riešením technických problémov. Nemajú špekulovať nad absurditou systému, len efektívne riešiť každodenné situácie. Najvyšším spoločenským cieľom sa stala prázdna racionalita a bezobsažná efektivita. Ľudia sa premenili na akýchsi panderlákov, ktorých základným cieľom je “optimálne fungovať”, prispôsobiť sa, správať sa trhovo, flexibilne, účelovo a oportunisticky. A popritom všetkom sa strojene usmievať, však nás to baví, no nie?

Minister školstva T. Drucker musí odstúpiť, krieda patrí späť na tabuľu, nie na chodník. Školy zlyhávajú, sú jalové a vulgárne.

23.11.2025

Ak sa krieda stala symbolom chaosu v školstve, potom je logické, že minister školstva by mal zvážiť odchod – možno by to bol prvý krok k tomu, aby sa krieda a škola opäť používala na vyučovanie, a nie ako politická rekvizita. V posledných týždňoch sa médiami prehnala kauza kriedových nápisov na chodníkoch. Áno, čítate správne – krieda. Nie zabezpečenie plynu, nie [...]

17. november: symbol kultúrnej a ekonomickej okupácie. Proti-kresťanskej nenávisti.

18.11.2025

17- november: symbol kultúrnej, protikresťanskej a ekonomickej okupácie Povedzme si to otvorene: to, čo prišlo po 17. novembri 1989, nebola žiadna sloboda. Bola to aj tichá okupácia ekonomickými mocnosťami, ktoré presne vedeli, čo chcú – lacnú pracovnú silu, nový trh a politikov ochotných im držať dvere otvorené. Západ sem neprišiel budovať našu slobodu. Prišiel [...]

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie.

09.11.2025

Odstúpenie trénera Weissa je nevyhnutné. Slovan dnes pôsobí ako tím bez identity, bez vedenia a bez vízie. V ŠK Slovan Bratislava sme svedkami veľmi smutného scenára. Tréner Vladimír Weiss st. sa drží lavičky silou-mocou, hoci je už dávno zrejmé, že jeho éra sa skončila. Namiesto impulzu a autority pôsobí ako brzda, ktorá klub ťahá nadol. Hráči mu neveria, [...]

Branisko, nehoda

Komplikácie pre motoristov: diaľnicu D2 obojsmerne uzavrú, obmedzenia aj v Branisku

27.11.2025 14:56

Dôvodom uzávierky je nadmerné znečistenie kamerového systému, vozovky a vodiacich čiar.

lavína, Tignes, pátranie, sneh

Lavína v Rakúsku zasypala viacero ľudí, záchranári ich zatiaľ vyslobodili deväť

27.11.2025 14:46

Snehová masa, ktorú zrejme uvoľnili lyžiari-freerideri, čiastočne zasiahla aj zjazdovku.

Pellegrini

Koalícia nemá istotu pri kľúčovom zákone. Pellegrini váha, či podpíše zánik protikorupčného úradu

27.11.2025 14:14, aktualizované: 14:29

Hlava štátu bude pozorne sledovať proces schvaľovania legislatívy a rozhodne sa neskôr.

Peter Žiga

Žiga si nemyslí, že by prípadný odchod Ferenčáka ohrozil stabilitu koalície

27.11.2025 14:00

. Poukázal pri tom na to, že Ferenčák už v niekoľkých prípadoch nepodporil vládne návrhy.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,357
Celková čítanosť: 8377440x
Priemerná čítanosť článkov: 6174x

Autor blogu

Kategórie

Archív