Prečo masmédia klamú ?

Často sa v diskusiách kladie ľuďom otázka: „Viete, čo je to demokracia ?“ Väčšina nedokáže sformulovať nijakú definíciu a takmer nikto nevie, že je to čosi neuveriteľne sadistické. Podľa štatistík 75 % opýtaných nedokázalo uviesť nijakú definíciu demokracie. Aké sú teda masovokomuničné prostriedky? Dvadsaťtri rokov diskusie a tri štvrtiny spoločnosti nevie, čo je to demokracia… A treba, aby sme vedeli, že konzumenti masmédií sú zabíjaní bez akéhokoľvek umŕtvenia, verejne a beztrestne. Je to tragédia sveta: masmédia sú v rukách ľudí, ktorí manipulujú spoločnosťou prostredníctvom klamstva, poloprávd alebo pravdy, ktorú však podávajú takým spôsobom, aby prisluhovali klamstvu. Musíme to vedieť a brániť sa. Keď vám hovoria o slobode demokracii a slobode slova, o práve na voľbu, možnosti výberu, musí vám zablikať výstražné svetielko: A kde je moje právo na pravdivé a jasné informácie? Je to základná požiadavka: právo na voľbu musí predchádzať právo na pravdivé a jasné informácie. Takmer všetky rozhodnutia robíme na základe informácií, ktoré máme k dispozícii. Rozhodnutie, hoc i najlepšie, ale urobené na základe falošných informácií, môže mať katastrofálne dôsledky, podobne ako jed.
Milí čitatelia, musíte si dať námahu pri získavaní pravdivých a jasných informácií. Svoj osobný život, dobrú rodinu nevybudujeme na základe klamných údajov – skôr či neskôr sa to skončí tragicky. Masovokomunikačné prostriedky nami manipulujú. Jestvuje globálne superklamstvo týkajúce sa života, slobody a mieru. Ale je možné získať aj pravdivé informácie, medziiným aj na internete môžeš nájsť dobré stránky. My sami sme zodpovední za to, z akých prameňov získavame informácie: z falošných či z pravdivých.

Koza čítala noviny : ropa znamená moc

22.04.2026

Ropa znamená moc – koza čítala noviny Hormuzský prieliv nie je len ďalšia kríza v hlavnej úlohe s agresiou júesej. Je to bod zlomu, kde sa stretáva moc, závislosť a naivita celého sveta. Trumpetová tvrdá línia znamená koniec ústupkov – a priamy tlak na mandarínky, ktoré bez ropy z Perzského zálivu nemôže dýchať. No je tu aj druhý rozmer: civilizačné zlyhanie. Svet [...]

Dany Kollár, Marián Magát. . . Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci

13.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát…Taláre, paragrafy a akrobacia: tragikomédia súdnej moci Paradox dnešnej doby je zarážajúci. V štáte, ktorý sa hrdo označuje za demokratický a právny, sa čoraz častejšie ozýva pocit, že spravodlivosť prestáva byť spravodlivosťou a mení sa na divadlo. A to je mimoriadne nebezpečné. Pamäť nás totiž už neraz poučila, kam vedie [...]

Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle.

11.03.2026

Dany Kollár, Marián Magát … Hitlerov režim vytvoril vlastný právny cirkus, kde sudca nebol sudcom, ale vykonávateľom vopred určenej vôle. Existujú chvíle, keď človek nevie, či sa má smiať alebo znepokojene mlčať. Pohľad na niektoré rozhodnutia dnešného súdnictva totiž vyvoláva zvláštny dojem: akoby sa spravodlivosť presťahovala z chrámu práva rovno do [...]

SR NRSR uznášania neschopnosť odvolávanie Šutaj Eštok BAX

Poslanci odštartovali rokovanie, debatujú naďalej o voľbe zo zahraničia

28.04.2026 09:52

O návrhu na úpravu voľby zo zahraničia stojí koaličný Smer.

Superpočítač Perun

VIDEO: Superpočítač Perun otvára slovenskej vede veľkú budúcnosť. Pozrite sa, ako vyzerá

28.04.2026 08:55

Počítač Perun predstavuje významný míľnik pre slovenskú vedu a môže sa uplatniť aj pri riadení štátu.

Minab, dievčenská škola, Irán, útok,

Konečná bilancia amerického masakru na iránskej škole: 155 mŕtvych

28.04.2026 08:31

Pri útoku na základnú školu v Mínábe z 28. februára zahynulo 73 chlapcov a 47 dievčat.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ. Vyhlásenie: Každý môj článok bez rozdielu vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,374
Celková čítanosť: 8538112x
Priemerná čítanosť článkov: 6214x

Autor blogu

Kategórie

Archív