Založ si blog

Politológ : Minister Drucker sa rozhodol neodvolať Gašpara!

Zdravý rozum zvíťazil nad obriou manipuláciou.

Z dobre informovaného „zdroja“ histórie, bolo zistené, že Minister vnútra Tomáš Drucker už k svojmu vlastnému názoru a stanovisku v súvislosti s pôsobením Tibora Gašpara ako policajného prezidenta dospel a bude o ňom informovať prostredníctvom tlačovej konferencie. Ešte predtým však chce informovať  predsedu vlády Petra Pellegriniho a potom verejnosť.

Pilát posielal Ježiša na výsluch k Herodovi Antipasovi, ktorý sa mal k jeho osudu vyjadriť. Predtým ho vypočúvali veľkňaz a aj farizeji a zákonníci, no konečný verdikt a aj väčšinu utrpenia spôsobil Pilát. Nechal ho napríklad ponížiť bičovaním a prehlásením za židovského kráľa. Mnohí autori sa domnievajú, že to bola v skutočnosti skúška židovskej vernosti voči cisárovi a zároveň potupa kohokoľvek, kto by sa chcel postaviť voči impériu. Nechal, aby si ľud vybral, koho má z úcty k židovskému sviatku, omilostiť. Sfanatizovaný dav si však podľa evanjelistov vyžiadal Ježišovu smrť. Bola to však Pilátova chyba, pretože neodhadol situáciu. Preukázal svoje malé znalosti o vtedajších pomeroch v krajine, ktorej bol miestodržiteľom. Barnabáš bol nielen zbojník a vrah, ale pre mnohých bol aj ľudový hrdina, ktorý viedol skupinu Židov v boji za oslobodenie. Barnabáš tak spĺňal oveľa viac kritéria, ktoré Židia vtedy pripisovali mesiášovi. V momente, keď im Pilát dal na výber, nebolo treba veľa, aby sa dav pridal k svojim náboženským predstaviteľom (kňazi, farizeji, zákonníci) a vyžiadali si Barnabášove prepustenie

2105
1226
Posledný 15. 04. 2018, 10:45:58

Na to, aby ste mali šťastie, nepotrebujete inteligenciu, ale na to, aby ste mali inteligenciu, potrebujete šťastie

24.09.2018

A čo sme my za Slováci? Koľkí z nás si 12. septembra spomenuli na nášho slávneho rodáka, slovenského„Záchrancu Viedne“? Koľkí Slováci mu išli položiť do rakúskeho Mariazellu veniec viac »

Súdruh Kramár, nepamätáte sa?

23.09.2018

Herec Maroš Kramár, hlavná postava opozičného „protikorupčného pochodu“, dnes hovorí o zlých komunistoch, eštebákoch, o strachu za socializmu, o strachu hovoriť nahlas čo si kto myslí, viac »

EÚ je chorý formát v zajatí nadnárodných neverejných združení.

22.09.2018

Európska únia je utopená v duchovnej a intelektuálnej kríze, ktorú potopili nadnárodné tajné združenia a spolky, za výdatnej podpory otvoreného Vatikánu. Za posledné roky sa pokazilo všetko, viac »

Donald Trump, Kim Čong-Un, summit

Druhý summit s Kimom sa bude konať už onedlho, oznámil Trump

25.09.2018 09:45

Trump a Kim sa prvýkrát stretli v júni v Singapure, kde hovorili o denuklearizácii Kórejského polostrova.

donald trump emmanuel macron

Trump sa v New Yorku stretol s francúzskym prezidentom Macronom

25.09.2018 09:37

Témami rozhovoru bolo okrem iného obchodovanie, bezpečnosť a terorizmus.

úplatok, korupcia

Kandidát na primátora Nitry Štefek obvinenie z nepriamej korupcie odmieta

25.09.2018 09:28

Obvinený je z nepriamej korupcie v súvislosti s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Tunel Sitina

V okolí tunela Sitina smerom do Petržalky sa tvoria kolóny, dôvodom je nehoda

25.09.2018 08:48

V tuneli je uzatvorený ľavý jazdný pruh a vodiči sa v kolóne zdržia približne hodinu.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 2937126x
Priemerná čítanosť článkov: 5321x

Autor blogu

Kategórie