Založ si blog

Politológ : Minister Drucker sa rozhodol neodvolať Gašpara!

Zdravý rozum zvíťazil nad obriou manipuláciou.

Z dobre informovaného „zdroja“ histórie, bolo zistené, že Minister vnútra Tomáš Drucker už k svojmu vlastnému názoru a stanovisku v súvislosti s pôsobením Tibora Gašpara ako policajného prezidenta dospel a bude o ňom informovať prostredníctvom tlačovej konferencie. Ešte predtým však chce informovať  predsedu vlády Petra Pellegriniho a potom verejnosť.

Pilát posielal Ježiša na výsluch k Herodovi Antipasovi, ktorý sa mal k jeho osudu vyjadriť. Predtým ho vypočúvali veľkňaz a aj farizeji a zákonníci, no konečný verdikt a aj väčšinu utrpenia spôsobil Pilát. Nechal ho napríklad ponížiť bičovaním a prehlásením za židovského kráľa. Mnohí autori sa domnievajú, že to bola v skutočnosti skúška židovskej vernosti voči cisárovi a zároveň potupa kohokoľvek, kto by sa chcel postaviť voči impériu. Nechal, aby si ľud vybral, koho má z úcty k židovskému sviatku, omilostiť. Sfanatizovaný dav si však podľa evanjelistov vyžiadal Ježišovu smrť. Bola to však Pilátova chyba, pretože neodhadol situáciu. Preukázal svoje malé znalosti o vtedajších pomeroch v krajine, ktorej bol miestodržiteľom. Barnabáš bol nielen zbojník a vrah, ale pre mnohých bol aj ľudový hrdina, ktorý viedol skupinu Židov v boji za oslobodenie. Barnabáš tak spĺňal oveľa viac kritéria, ktoré Židia vtedy pripisovali mesiášovi. V momente, keď im Pilát dal na výber, nebolo treba veľa, aby sa dav pridal k svojim náboženským predstaviteľom (kňazi, farizeji, zákonníci) a vyžiadali si Barnabášove prepustenie

2105
1226
Posledný 15. 04. 2018, 10:45:58

Slovenský štát.

14.12.2018

Slováci získali štátnosť vďaka Hitlerovi. Podľa A. Macha to netreba považovať za katastrofu, ale politickú nutnosť. S Hitlerom rokovali aj iní významní demokratickí európski politici, napríklad viac »

Demokracia je diablovo kopýtko na ktoré sa dajú natiahnuť všetky problémy sveta.

10.12.2018

Boh nás uchovaj od všetkých tých pokrokárskych naivít a detinskostí, od viery, že demokracia je výsledkom samovoľnej kvalitatívnej spoločenskej evolúcie. Nie. Už to len bude podľa všetkého viac »

ČADCA – bývalé hlavné mesto Slovenska ! !!

09.12.2018

Mesto vznikalo z malých osád valašského osídľovania v 16. storočí, ktoré bolo vyvolané nedostatkom ornej pôdy, no bohatstvom okolitých lesov a množstvom pasienkov. Dobré podmienky na chov viac »

Mohammad Džavád Zaríf

Minister Zaríf znova odmieta obvinenia USA, že je Irán hrozbou pre Blízky východ

15.12.2018 08:34

Obavy medzinárodného spoločenstva naďalej vyvoláva program rozvoja balistických striel v Iráne.

marcel, rodina, vlak

Rodičia bojovali o syna, na liečbu dali všetko

15.12.2018 08:00

Smrť si poňho prišla príliš skoro, chlapec sotva dospel, mal 18 rokov.

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 580
Celková čítanosť: 3046012x
Priemerná čítanosť článkov: 5252x

Autor blogu

Kategórie