Založ si blog

Politológ : Minister Drucker sa rozhodol neodvolať Gašpara!

Zdravý rozum zvíťazil nad obriou manipuláciou.

Z dobre informovaného „zdroja“ histórie, bolo zistené, že Minister vnútra Tomáš Drucker už k svojmu vlastnému názoru a stanovisku v súvislosti s pôsobením Tibora Gašpara ako policajného prezidenta dospel a bude o ňom informovať prostredníctvom tlačovej konferencie. Ešte predtým však chce informovať  predsedu vlády Petra Pellegriniho a potom verejnosť.

Pilát posielal Ježiša na výsluch k Herodovi Antipasovi, ktorý sa mal k jeho osudu vyjadriť. Predtým ho vypočúvali veľkňaz a aj farizeji a zákonníci, no konečný verdikt a aj väčšinu utrpenia spôsobil Pilát. Nechal ho napríklad ponížiť bičovaním a prehlásením za židovského kráľa. Mnohí autori sa domnievajú, že to bola v skutočnosti skúška židovskej vernosti voči cisárovi a zároveň potupa kohokoľvek, kto by sa chcel postaviť voči impériu. Nechal, aby si ľud vybral, koho má z úcty k židovskému sviatku, omilostiť. Sfanatizovaný dav si však podľa evanjelistov vyžiadal Ježišovu smrť. Bola to však Pilátova chyba, pretože neodhadol situáciu. Preukázal svoje malé znalosti o vtedajších pomeroch v krajine, ktorej bol miestodržiteľom. Barnabáš bol nielen zbojník a vrah, ale pre mnohých bol aj ľudový hrdina, ktorý viedol skupinu Židov v boji za oslobodenie. Barnabáš tak spĺňal oveľa viac kritéria, ktoré Židia vtedy pripisovali mesiášovi. V momente, keď im Pilát dal na výber, nebolo treba veľa, aby sa dav pridal k svojim náboženským predstaviteľom (kňazi, farizeji, zákonníci) a vyžiadali si Barnabášove prepustenie

2105
1226
Posledný 15. 04. 2018, 10:45:58

Ľudia podporujú Gašpara, policajného prezidenta !

12.04.2018

Ľudia na Slovensku podporujú Gašpara, policajného prezidenta, pretože im ešte tretí sektor nevymyl rozum. Sú nezávislí. Prečo chcú tak vehementne odvolať policajného prezidenta Gašpara, viac »

Kto dal právo médiám a slniečkárom vychovávať naše deti?

24.03.2018

Súčasná podoba EÚ a najmä jej smerovanie je pre Slovensko truhlou okrášlenou falošnými a stupídnymi vencami a stuhami. A v poslednom období i rečníckymi prejavmi na protivládnych protestoch. viac »

Všade majú prezidentov, len my máme Kisku !

20.03.2018

Stále ostáva nepochopiteľné, prečo odstúpil premiér vlády SR Róbert Fico ! Jeho odstúpenie bolo hrubou politickou chybou, ktorá sa stala na politickej scéne Slovenska. Dnes prezident Kiska viac »

podpis zmluvy jaguar land rover, Jaguar, showroom

Odbory chcú vyjednať v nitrianskom Jaguari vyššie platy

25.04.2018 16:04

Cieľom odborárov je dosiahnutie lepších platových a pracovných podmienok pre zamestnancov v nitrianskom závode.

velka maca, vrazda, les, dom, jan kuciak

Trnavský kraj podporí vznik múzea slobody slova v dome Kuciaka a Kušnírovej

25.04.2018 15:34

Poslanci povedrili Jozefa Viskupiča, aby o zámere rokoval s pozostalými, kolegami Jána Kuciaka z novinárskej obce, s umeleckou obcou, ako aj samosprávou obce.

László Sólymos

Minister Sólymos: Nie som si istý, či Saková upokojí situáciu

25.04.2018 15:26

Minister životného prostredia László Sólymos si nie je istý, či nominácia Denisy Sakovej na post šéfky rezortu vnútra upokojí celospoločenskú situáciu.

umelá inteligencia, AI, stroj, superpočítač, robot

Brusel naleje peniaze do umelej inteligencie

25.04.2018 15:04

Európska komisia predstavila súbor návrhov, ktoré majú podporiť konkurencieschopnosť Európy v oblasti umelej inteligencie.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 2805093x
Priemerná čítanosť článkov: 5233x

Autor blogu

Kategórie