Založ si blog

Politológ : Minister Drucker sa rozhodol neodvolať Gašpara!

Zdravý rozum zvíťazil nad obriou manipuláciou.

Z dobre informovaného „zdroja“ histórie, bolo zistené, že Minister vnútra Tomáš Drucker už k svojmu vlastnému názoru a stanovisku v súvislosti s pôsobením Tibora Gašpara ako policajného prezidenta dospel a bude o ňom informovať prostredníctvom tlačovej konferencie. Ešte predtým však chce informovať  predsedu vlády Petra Pellegriniho a potom verejnosť.

Pilát posielal Ježiša na výsluch k Herodovi Antipasovi, ktorý sa mal k jeho osudu vyjadriť. Predtým ho vypočúvali veľkňaz a aj farizeji a zákonníci, no konečný verdikt a aj väčšinu utrpenia spôsobil Pilát. Nechal ho napríklad ponížiť bičovaním a prehlásením za židovského kráľa. Mnohí autori sa domnievajú, že to bola v skutočnosti skúška židovskej vernosti voči cisárovi a zároveň potupa kohokoľvek, kto by sa chcel postaviť voči impériu. Nechal, aby si ľud vybral, koho má z úcty k židovskému sviatku, omilostiť. Sfanatizovaný dav si však podľa evanjelistov vyžiadal Ježišovu smrť. Bola to však Pilátova chyba, pretože neodhadol situáciu. Preukázal svoje malé znalosti o vtedajších pomeroch v krajine, ktorej bol miestodržiteľom. Barnabáš bol nielen zbojník a vrah, ale pre mnohých bol aj ľudový hrdina, ktorý viedol skupinu Židov v boji za oslobodenie. Barnabáš tak spĺňal oveľa viac kritéria, ktoré Židia vtedy pripisovali mesiášovi. V momente, keď im Pilát dal na výber, nebolo treba veľa, aby sa dav pridal k svojim náboženským predstaviteľom (kňazi, farizeji, zákonníci) a vyžiadali si Barnabášove prepustenie

2105
1226
Posledný 15. 04. 2018, 10:45:58

Pohoda. Keď matka tancuje nad hrobom. ..

09.07.2018

Organizátori Pohody robia všetko preto, aby si Pohodu dokonale užili. To sa však podarí len vtedy, keď sa na trenčianskom letisku stretnú ľudia, ktorí sú ochotní odhodiť svoj úsudok, stratiť viac »

Spravodajstvu RTVS sa blýska na lepšie časy – konečne !

31.05.2018

Spravodajstvu RTVS sa po dnešku blýska na lepšie časy a má reálnu nádej že sa čoskoro dostane z krízy. Podľa informácií dnes podalo výpovede 8 redaktorov z televízie aj rozhlasu, 3 online viac »

Drahí kňazi a biskupi a demokrati ! 

25.04.2018

V Katolíckej cirkvi jestvuje náuka, ktorá sa dá vystopovať vo sv. Písme a ktorú zdôrazňoval sv. Augustín. Hovorí, že Cirkev opäť prežíva Kristov život (teda čo sa stalo Hlave stane sa viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 539
Celková čítanosť: 2858119x
Priemerná čítanosť článkov: 5303x

Autor blogu

Kategórie