Šeliga, Gröhling a Čaputová dajte preč svoje politické paprče zo Slovenskej technickej univerzity !

3. decembra 2020, politolog,

Šeliga, Gröhling a Čaputová dajte preč svoje politické paprče zo Slovenskej technickej univerzity !

Vážení politici, nevyužívajte Jozefa Goebbelsa, ktorý uviedol, že bežná populácia je podstatne primitívnejšia, ako si dokážu inteligenti predstaviť. Propaganda musí byť preto jednoduchá a neustále sa musí opakovať, ideálne je ešte propagandistické kroky rozdeliť na parciálne časti a prezentovať celý program vo veľmi zjednodušenej podobe. Tento princíp bol potvrdený mnohými vedeckými štúdiami.

Vážení politici, ak teda chceme hovoriť o stabilite základných spoločenských vzťahov na škole, nie je možné si ju predstaviť bez silnej stability dua senát – rektor. A práve táto, životne dôležitá stabilita bola na STU nateraz narušená a to i vaším pričinením. Čo chcete odvolať senátorov ? chcete zrušiť STU? Chcete odvolať študentov, ktorým sta na smiech ? Čo vlastne chcete…O čo vám ide…?

Vážení politici, keď hodnotíme historický vývoj akejkoľvek úspešnej univerzity, vidíme, že najväčší rozkvet dosiahli práve tie, kde tieto stabilizované základné vzťahy umožnili sústredenie sa na závažné riešenia problémov, o ktorých sa politikom ani len nesníva.

Vážení politici, viete vôbec čo je pre STU najdôležitejšie ? Hovorí vám niečo, ako generačný výpadok učiteľov v strednom veku ? Nedostatok kvalitného odborného personálu pre podporu hlavných činností školy ? Klesajúci počet študentov a záujemcov o štúdium zo Slovenska ? Pokles záujmu o štúdium náročných technických disciplín, pri ktorých sa vyžaduje matematika, logické či abstraktné myslenie…atď. atď…atď.

Vážení politici, nevoďte rektora STU, seriózneho profesora a pedagóga za nos. Vy mu totižto nesiahate ani po päty s vašimi vydarenými „diplomovkami“ a vlievate mu falošnú nádej.  Zo slušného človeka a vedca si robiť srandu je nekorektné. Myslíte na to, ako sa môže trápne cítiť… a do čoho ste ho vystavili ?..no asi nie, pretože vy máte kožu z hrocha.

Vážení politici, neviete o tom? ak teda neviete, tak sa pakujte z STU.