Založ si blog

Samozvaní Udavači na Facebúku majú plné ruky práce !

Vznikajú stále nové iniciatívy s cieľom zakázať politický „negativizmus“ v sociálnych sieťach. Iba blázon môže byť nespokojný s výdobytkami  demokracie . Touto replikou v EÚ prakticky odštartovala prax trestnej psychiatrie, ktorú používali zďaleka nie iba voči disidentom. Išlo o úplne obyčajných ľudí, ktorí sa nijako nechystali bojovať s demokratickým režimom, ale sa iba pokúšali dovolať pravdy vo svojom meste, alebo sa chceli posťažovať na konkrétnych predstaviteľov moci, čím sa takto ľahko mohli dostať do kategórie nepriateľov demokracie a EÚ. Je jasné, že takáto hrozba značne znižuje počet sťažovateľov, a tak o štátnej moci hovoria hlavne poza chrbát.

V našich časoch sa najlepšou komunikáciou „poza chrbát“ stali stránky v sociálnych sieťach, kde sa rozoberajú nie iba problémy výchovy detí, vykladajú fotky kocúrikov a selfy z dovoleniek, ale sa aj diskutuje o situácii v spoločnosti. Akurát že počet negatívnych reakcií – ako nedávno poznamenal prezident – rastie. A to ho veľmi rozhorčuje.

Alebo  v zamýšľanom  návrhu zákona o boji proti šíreniu falošných a nezákonných informácií v sociálnych sieťach a messengeroch, ktorý zavádza pojem „extrémista“. Teda každá osoba – ktorá má konto v sociálnych sieťach – je považovaná za organizátora šírenia informácií na internete. Ak takáto osoba odmietne odstrániť nedôveryhodné informácie diskreditujúce česť a dôstojnosť politikov, ľahko môže dostať pokutu. Napríklad ak niekto napíše o situácii v parlamente, že „poslanci sa zbláznili“ – tak ho okamžite osobne kontaktujú v štýle: môžete predložiť odborné psychiatrické posudky o duševnom zdraví všetkých poslancov? Ó, nie? Tak potom rýchlo odstráňte tento váš názor, lebo inak vás už osobne navštívia príslušníci silových orgánov. A už so súhlasom ministerstva nastúpia dobrovoľní asistenti ministerstva  ako pomocníci pri odhaľovaní zločinov zo sociálnych sietí , pre ktorých sa to proste stane remeslom so zlatým dnom.

Tak sme sa báli, že nám zablokujú Facebook s Twitterom, že sme si nepovšimli obchvatný manéver. Mnohí čoskoro sami pozatvárajú svoje kontá, aby ich nezničili, alebo aby sa neocitli za mrežami. Nuž a vtedy – určite – už v krajine nastane úplné požehnanie. Veď všetky problémy v nej sú len vďaka negatívnym hoaxom  a zlým vtipom.

 

https://www.cnews.cz/navod-jak-trvale-zrusit-smazat-ucet-facebook

V demokracii majú slovo len finančne najzdatnejší.

23.12.2018

Preto dnes „Ľudí“ vychovávajú v železnom presvedčení, že žiadna spoločnosť by nemohla napredovať, keby v nej neboli voľby. Učia ich, aby za hlavnú črtu demokracie považovali voľby, viac »

Priatelia, Vianoce sú o Duchu a nie o bruchu. ..

21.12.2018

Pre mnohých ľudí sú Vianoce hlavne rodinnou oslavou. Dňom, kedy sa zíde celá rodina a prežíva pocit súdržnosti. Prichádzajú spomienky na detstvo, darčeky pri vianočnom stromčeku, koledy, viac »

Slovenský štát.

14.12.2018

Slováci získali štátnosť vďaka Hitlerovi. Podľa A. Macha to netreba považovať za katastrofu, ale politickú nutnosť. S Hitlerom rokovali aj iní významní demokratickí európski politici, napríklad viac »

SR Štedrý deň MS Borec Justičný Palác väznica návšteva

Viac ako dvesto väzňov môže dostať náramok

17.01.2019 13:00

Spoza mreží sa na podmienku môžu dostať odsúdení, ktorí pred spáchaním trestného činu nesedeli vo väzení a majú za sebou polovicu trestu.

Nový terminál na letisku v Bratislave

Cez bratislavské letisko prešiel rekordný počet pasažierov

17.01.2019 12:46

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v roku 2018 celkovo 2 292 712 cestujúcich, čo je najviac v histórii.

Remišová

Remišová upozornila na dva nové prípady škandalózne pridelených stimulov

17.01.2019 12:40

Podľa Remišovej je podpora výskumu kľúčom k rozvoju Slovenska, lepšie plateným pracovným miestam a prosperite krajiny

Fričovce, Prešov, D1, diaľnice

NDS už v decembri predala viac ako 40-tisíc diaľničných známok na rok 2019

17.01.2019 12:24

Od začiatku predpredaja elektronických diaľničných známok (eDZ) na rok 2019, a to od 15. decembra do konca roka 2018 bolo celkovo predaných takmer 203 tisíc známok.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3063288x
Priemerná čítanosť článkov: 5263x

Autor blogu

Kategórie