Založ si blog

Samozvaní Udavači na Facebúku majú plné ruky práce !

Vznikajú stále nové iniciatívy s cieľom zakázať politický „negativizmus“ v sociálnych sieťach. Iba blázon môže byť nespokojný s výdobytkami  demokracie . Touto replikou v EÚ prakticky odštartovala prax trestnej psychiatrie, ktorú používali zďaleka nie iba voči disidentom. Išlo o úplne obyčajných ľudí, ktorí sa nijako nechystali bojovať s demokratickým režimom, ale sa iba pokúšali dovolať pravdy vo svojom meste, alebo sa chceli posťažovať na konkrétnych predstaviteľov moci, čím sa takto ľahko mohli dostať do kategórie nepriateľov demokracie a EÚ. Je jasné, že takáto hrozba značne znižuje počet sťažovateľov, a tak o štátnej moci hovoria hlavne poza chrbát.

V našich časoch sa najlepšou komunikáciou „poza chrbát“ stali stránky v sociálnych sieťach, kde sa rozoberajú nie iba problémy výchovy detí, vykladajú fotky kocúrikov a selfy z dovoleniek, ale sa aj diskutuje o situácii v spoločnosti. Akurát že počet negatívnych reakcií – ako nedávno poznamenal prezident – rastie. A to ho veľmi rozhorčuje.

Alebo  v zamýšľanom  návrhu zákona o boji proti šíreniu falošných a nezákonných informácií v sociálnych sieťach a messengeroch, ktorý zavádza pojem „extrémista“. Teda každá osoba – ktorá má konto v sociálnych sieťach – je považovaná za organizátora šírenia informácií na internete. Ak takáto osoba odmietne odstrániť nedôveryhodné informácie diskreditujúce česť a dôstojnosť politikov, ľahko môže dostať pokutu. Napríklad ak niekto napíše o situácii v parlamente, že „poslanci sa zbláznili“ – tak ho okamžite osobne kontaktujú v štýle: môžete predložiť odborné psychiatrické posudky o duševnom zdraví všetkých poslancov? Ó, nie? Tak potom rýchlo odstráňte tento váš názor, lebo inak vás už osobne navštívia príslušníci silových orgánov. A už so súhlasom ministerstva nastúpia dobrovoľní asistenti ministerstva  ako pomocníci pri odhaľovaní zločinov zo sociálnych sietí , pre ktorých sa to proste stane remeslom so zlatým dnom.

Tak sme sa báli, že nám zablokujú Facebook s Twitterom, že sme si nepovšimli obchvatný manéver. Mnohí čoskoro sami pozatvárajú svoje kontá, aby ich nezničili, alebo aby sa neocitli za mrežami. Nuž a vtedy – určite – už v krajine nastane úplné požehnanie. Veď všetky problémy v nej sú len vďaka negatívnym hoaxom  a zlým vtipom.

 

https://www.cnews.cz/navod-jak-trvale-zrusit-smazat-ucet-facebook

Pán Boh zaplať za vyradenie mons. Tisu zo súťaže RTVS – Slovensko hľadá „superstar“.

08.11.2018

Prosím vás, nedajte sa pomýliť vylúčením zo súťaže RTVS, mons. J. Tisu, prvého predsedu vlády a prvého prezidenta Slovenska, že sa jedná o krivdu! Práve naopak, nevedomky uchránili túto viac »

Ohyzdnosť demokracie spočíva práve v jej pokrytectve a podvodnosti. Ona jediná z politických teórií tvrdí, že jej nejde o moc, ale primárne o blaho ľudu.

03.11.2018

Kaviarenskí povaľači a intelektuáli Lajčákovského typu. Posledná bašta, ktorá stála a bránila Európu padla. Tým myslím Katolícku cirkev. S ňou zomrela aj Európa a o jej mŕtve telo sa viac »

RTVS, najvakší Slovák a prepotená demogrcia

01.11.2018

Človek si myslí, že ho už nič na tomto svete nemôže prekvapiť. Ale hej, na Slovensku je všetko možné. Dokonca aj prekonať 50. roky. V akej spoločnosti to žijeme, keď otázka vo vzťahu k viac »

Trump Donald USA

Ďalšie clá pre Čínu možno nebudú, naznačil Trump

17.11.2018 08:00

Spojené štáty možno nebudú musieť uvaliť ďalšie clá na tovar z Číny. Uviedol to v piatok americký prezident Donald Trump.

VIDEO: Čo pre vás znamená 17. november?

17.11.2018 07:00

TV Pravda oslovila bežných ľudí v uliciach s otázkou, čo pre nich znamená 17. november.

SR Bratislava Zhromaždenie Za slušné Slovensko BAX

Za slušné Slovensko demonštrovali aj v Londýne a Dubline

16.11.2018 23:17

Pri Mramorovom oblúku neďaleko Hyde parku sa zišlo 60-70 ľudí.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 566
Celková čítanosť: 2989869x
Priemerná čítanosť článkov: 5282x

Autor blogu

Kategórie