Založ si blog

Slovensko je krajina, kde novinári „vraždia“ vlastných občanov.

Novinári vypustia – tak ako opozícia a „Za slušné Slovensko“ – do verejného priestoru vedomú lož, a účel je splnený. Všetci vieme, že dobrý príbeh niekedy nie je dobré pokaziť pravdou, najmä keď dnes má každý tú svoju pravdu. V čase sociálnych médií ľudia často čítajú len nadpisy článkov. Keď sa o niekoľko dní zistí, že šlo o klamstvo, ich reakcia je už oveľa slabšia ako v prípade „bombovej“ správy, ktoré rozvíril sám politik v spolupráci s novinárom. V novinách nás  viac ovplyvní titulok a ilustračné fotografie než samotný text. Prípadne automaticky súhlasíme s názorom nášho obľúbeného politika, hoci by sme s ním pri podrobnejšom zvážení jeho slov nemohli súhlasiť. Nesmierne rýchlo  rastie segment spoločnosti, ktorý sa dominantne rozhoduje na základe jednoduchých a emotívnych oznámenie zo strany politikov a ich novinárskych tímov. Preto sa zvolávajú zhromaždenia, protesty a festivaly politických piesní…

Výstražné echá sú najsilnejšie vtedy, keď lož „námestía“ zapadá do nášho svetonázoru – informácie si často vyberáme tak, aby vyhovovali tomu, o čom sme už presvedčení. Keď informácie nie sú pravdivé, náš mozog nám (ani napriek dôkazom) nezabráni myslieť si, že na tom niečo je. Tento fakt využívajú novinári a politici pri falšovaní s verejnou mienkou.

Slovensko nemá vlastnú silnú domácu novinársku vrstvu a zahraniční majitelia médií, necítia žiadnu zodpovednosť zlepšovať život na Slovensku poskytovaním objektívnych správ a informácii. Zahraniční majitelia sa snažia peniaze „cirkulujúce“ na Slovensku nahnať pre kapitál vo svojich  domácich západných krajinách a nám tieto zdroje následne chýbajú pri financovaní zdravotníctva, školstva, cestnej infraštruktúry či sociálnych domovov pre chorých ľudí…

Túto skutočnosť si z nás málokto uvedomuje !

Vstup vojsk Varšavskej zmluvy bol v r. 1968, legitímny a oprávnený.

21.08.2019

Vstup vojsk Varšavskej zmluvy bol v r.1968, legitímny a oprávnený. Je mimoriadne dôležité pripomínať si 21. august 1968. ako významný spoločný dejinný medzník Československa a teraz samotného viac »

Žijeme v sofistikovanej totalite, ktorá je ukrytá za systém zastupiteľskej demokracie

17.08.2019

Výklad volieb pre demokratického hlupáka. Predstav si hypotetickú situáciu: chceš založiť ľudovú stranu a dostať ju do vlády. Si skutočne odhodlaný pomôcť svoju národu. A začneš premýšľať viac »

R. Fico má pravdu !

16.08.2019

R.Fico má pravdu ! Neoverená SMS komunikácia Mariana Kočnera je, ako tvrdí, verejne zneužívaná a posadnutosť Smerom sa mení na „akýsi džihád“. Fico vo štvrtok taktiež vyzval predsedu viac »

Boeing

Boeing chce rekordne zvýšiť výrobu modelu 737, keď im úrady povolia lietať

22.08.2019 21:47

Spoločnosť Boeing plánuje, že vo februári 2020 navýši produkciu lietadiel 737 ak kontrolné orgány vo štvrtom štvrťroku povolia ich lety.

Alexej Navaľnyj

Moskovský súd odmietol predĺžiť väzbu Navaľnému, prepustia ho v piatok

22.08.2019 21:14

Navaľného v júli odsúdili na 30 dní väzenia.

miloš zeman

Prezident Zeman vymenuje Zaorálka za ministra kultúry v utorok popoludní

22.08.2019 20:22

Končí sa tak niekoľkomesačný boj o ministerstvo kultúry.

fans

Fanúšikovia tímu PAOK pochodovali Bratislavou, paralyzovali dopravu na Trnavskom mýte

22.08.2019 19:17, aktualizované: 20:28

Dopravný podnik Bratislava pomaly obnovuje jazdenie liniek.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 3305975x
Priemerná čítanosť článkov: 5174x

Autor blogu

Kategórie