Založ si blog

Slovensko je krajina, kde novinári „vraždia“ vlastných občanov.

Novinári vypustia – tak ako opozícia a „Za slušné Slovensko“ – do verejného priestoru vedomú lož, a účel je splnený. Všetci vieme, že dobrý príbeh niekedy nie je dobré pokaziť pravdou, najmä keď dnes má každý tú svoju pravdu. V čase sociálnych médií ľudia často čítajú len nadpisy článkov. Keď sa o niekoľko dní zistí, že šlo o klamstvo, ich reakcia je už oveľa slabšia ako v prípade „bombovej“ správy, ktoré rozvíril sám politik v spolupráci s novinárom. V novinách nás  viac ovplyvní titulok a ilustračné fotografie než samotný text. Prípadne automaticky súhlasíme s názorom nášho obľúbeného politika, hoci by sme s ním pri podrobnejšom zvážení jeho slov nemohli súhlasiť. Nesmierne rýchlo  rastie segment spoločnosti, ktorý sa dominantne rozhoduje na základe jednoduchých a emotívnych oznámenie zo strany politikov a ich novinárskych tímov. Preto sa zvolávajú zhromaždenia, protesty a festivaly politických piesní…

Výstražné echá sú najsilnejšie vtedy, keď lož „námestía“ zapadá do nášho svetonázoru – informácie si často vyberáme tak, aby vyhovovali tomu, o čom sme už presvedčení. Keď informácie nie sú pravdivé, náš mozog nám (ani napriek dôkazom) nezabráni myslieť si, že na tom niečo je. Tento fakt využívajú novinári a politici pri falšovaní s verejnou mienkou.

Slovensko nemá vlastnú silnú domácu novinársku vrstvu a zahraniční majitelia médií, necítia žiadnu zodpovednosť zlepšovať život na Slovensku poskytovaním objektívnych správ a informácii. Zahraniční majitelia sa snažia peniaze „cirkulujúce“ na Slovensku nahnať pre kapitál vo svojich  domácich západných krajinách a nám tieto zdroje následne chýbajú pri financovaní zdravotníctva, školstva, cestnej infraštruktúry či sociálnych domovov pre chorých ľudí…

Túto skutočnosť si z nás málokto uvedomuje !

Demokrati sú občania, ktorí stratili charakter a morálne zábrany

16.10.2018

Aj keď všetci demokrati tohto sveta disponujú ohromnou časťou verejného priestoru, aby mohli mnohorakým spôsobom predkladať svoju verziu života o spoločnosti, my nesmieme stratiť hlas vo chvíli, viac »

Kto si ešte nakopol do Fica ? Vagabund a Gangster !

12.10.2018

Ten kto si ešte nekopol do bývalého premiéra Róberta Fica nech sa prihlási na tribúnu Za slušné Slovensko a u psov Matoviča, Sulíka, Hlinu a dostanú psí pagáč a malú psiu kofolu. Moje dva viac »

Teória harmónie: Lepšie byť eštebákom než EÚ-demok®atom

07.10.2018

Bob Hadrián Machiasvilli bol z nich najslávnejší. Celú vec odpálil tým, že začal používať elektrické hudobné nástroje a úplne sa mu to vymklo z rúk. Ale to je trajektória, o ktorej hovoríme viac »

Cintorín, sviečky, kahany, dušičky, všetkých svätých, november

Počas Dušičiek pôjde viacero posilových vlakov

18.10.2018 14:34

Pre očakávaný zvýšený záujem ľudí o cestovanie vlakmi posilní štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko spoje.

indonézia, zemetrasenie, sulawesi

Úrady v Indonézii dezinfikujú miesta zasiahnuté zemetraseniami a cunami

18.10.2018 14:20

Oznámili, že zničené časti Palu Balaroa a Petobo a obec Jono Oge v susednom okrese Sigi už nemožno obnoviť.

D1 Budimír - Bidovce

Brusel preplatí úsek D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach

18.10.2018 13:59

Rozostavaný úsek diaľnice D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach bude zaplatený aj z prostriedkov EÚ. Sú súčasťou viac ako 200-miliónového príspevku.

Peter Kazimir,

Minister Kažimír návrh o hazarde stiahnuť nemieni, zmeny však pripúšťa

18.10.2018 13:56

Opoziční poslanci z OĽaNO žiadajú v návrhu zákona o hazardných hrách väčšiu ochranu hráčov hazardu.

politolog

Ó ..Ave Crux spes unica! Ak ho neporazíš na prvý pokus, tak skús zmeniť duelové postavenie...na mape nájdi Dom Stvoriteľa a zadaj tam pohyb.... potom povedz. že žiješ.....Žiješ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 558
Celková čítanosť: 2961810x
Priemerná čítanosť článkov: 5308x

Autor blogu

Kategórie